Drzewiecki grozi dymisją

Jak poinformował Polsat News minister sportu Mirosław Drzewiecki zagroził swoją dymisją, jeśli przyjęta zostanie poprawka, według której członków spółki PL.2012 obejmie ustawa kominowa. Ogranicza ona pensje osób kierujących instytucjami publicznymi.

Spółka Pl.2012 jest odpowiedzialna za organizację w Polsce Euro 2012. Zgodnie z ustawą kominową pensje członków jej zarządu miałyby zostać znacząco ograniczone. Na takie rozwiązanie nie zgadza się minister sportu. Czy poprawka zostanie przyjęta, rozstrzygnie się w wieczornym głosowaniu.

Opozycyjni parlamentarzyści byli też oburzeni przyznaniem przez Ministerstwo Sportu tak wysokich premii za 2008 rok członkom zarządu. Były one płatne w dwóch transzach w dniach 31 marca i 18 maja 2009, łącznie w wysokości 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.

Drzewiecki zakomunikował dzisiaj członkom sejmowej komisji kultury i sportu, że zaapeluje do członków zarządu spółki PL.2012, aby zwrócili te premie. Jeśli jednak nie zdecydują się na to, to wtedy on zrezygnuje z pełnienia funkcji ministra.

Więcej o reakcjach na przyznanie premii - czytaj tutaj ?