W piątek dowiemy się, za ile zbudują stadion

Dopiero w piątek, a nie, jak planowano, w środę, będzie wiadomo, za ile firmy uczestniczące w przetargu gotowe są zbudować stadion na Euro. O dodatkowy czas poprosiło jedno z konsorcjów.

Jak tłumaczą przedstawiciele miejskiej spółki Wrocław 2012 - zarządcy inwestycji, jedna ze spółek ubiegających się o ten intratny kontrakt poprosiła o dodatkowe wyjaśnienia dotyczące dokumentacji przetargowej. Chodzi o kwestie formalne, bo pytanie konsorcjum nie ma związku z samym projektem stadionu. Spółka Wrocław 2012 zgodziła przesunąć termin otwarcia ofert trzech konsorcjów do piątku, do godz.12.45.

Ten termin nie jest jednak pewny w 100 proc., bo uczestnicy przetargu mają prawo składać kolejne zapytania. Spółka Wrocław 2012 zapowiada jednak, że oferty zostaną otwarte przed świętami, a głównego wykonawcę poznamy do końca roku.

Rozstrzygnięcie przetargu przełożono z tych samych powodów już po raz drugi. O budowę stadionu rywalizują trzy konsorcja: grecko-polskie J&P Avax i Mostostal Warszawa; niemiecko-austriacko-polski Alpine Bau we współpracy z Hydrobudową Polska i PBG; oraz niemiecko-polski Max Bogl z Budimeksem Dromeksem. Stadion ma być gotowy do końca 2011 roku. Zgodnie z szacunkami ma kosztować blisko pół miliarda złotych. Część tej kwoty daje rząd, część miasto. Stadion na Maślicach będzie mógł pomieścić 43 tys. kibiców.