Stadion Narodowy zbudują Chińczycy od Ptasiego Gniazda?

Osiem konsorcjów firm zgłosiło się do przetargu na budowę Stadionu Narodowego, wśród nich - chińska firma, która brała udział w budowie słynnego pekińskiego Ptasiego Gniazda, stutysięcznego stadionu na tegoroczną olimpiadę. W marcu firmy złożą oferty i wtedy dowiemy się, ile Narodowy będzie kosztować

Ukraina: Kradzież pieniędzy na Euro ?

Wśród ofert jest chińska firma China Metallurgical Group Corporation, która budowała konstrukcję metalową najsłynniejszego stadionu świata - stutysięcznego Ptasiego Gniazda w Pekinie. Startuje w konsorcjum z firmą Mostostal-Export. Inni uczestnicy to m.in.: Eiffage Budownictwo Mitex SA wraz ze Strabagiem i firmą Baugesellschaft Walter Hellmich GmbH (jest partnerem Polimeksu Mostostalu przy budowie nowego stadionu Legii) oraz niemieckie, hiszpańskie, austriackie, irlandzkie i portugalskie konsorcja.

W grudniu Narodowe Centrum Sportu zaprosi wybrane firmy do złożenia ofert zawierających cenę. Ile trzeba będzie zapłacić za Stadion Narodowy, dowiemy się w marcu. Dziś istnieją tylko szacunki sprzed dwóch lat mówiące, że inwestycja pochłonie 1,2 mld zł. Budowa stadionu ma się zacząć w kwietniu i zakończyć w połowie 2011 r.

Więcej o: