Harry Kane nowym rekordzistą. Najlepszy wynik wszech czasów

Harry Kane nie zawiódł kibiców reprezentacji Anglii. W półfinale z Holandią wywalczył rzut karny, a następnie sam go wykorzystał. Do siatki trafił już po raz trzeci na tych mistrzostwach. Przy okazji ustanowił dwa fantastyczne rekordy. Napastnik Bayernu Monachium śmiało może zostać okrzyknięty królem fazy pucharowej.

Reprezentacja Anglii zagra w finale Euro 2024, gdzie czeka na nią reprezentacja Hiszpanii. W półfinale w Dortmundzie strzelanie rozpoczęli jednak Holendrzy. Prowadzenie objęli już w siódmej minucie po efektownym strzale Xaviego Simonsa. Długo nie nacieszyli się jednak prowadzeniem. A to za sprawą kapitana Anglików - Harry'ego Kane'a.

Harry Kane wywalczył karnego, wykorzystał i pobił rekord. Fantastyczny występ

Minęło raptem 10 minut i 30-letni napastnik wywalczył rzut karny. Gdy oddawał strzał z woleja, został trafiony w nogę przez Denzela Dumfriesa i po analizie VAR sędzia Felix Zwayer podyktował jedenastkę. Kane sam zdecydował się do niej podejść. Uderzył bardzo pewnie w dolny róg. Choć bramkarz wyczuł jego intencje, piłka wpadła tuż przy słupku i było 1:1.

Trafienie było już trzecim w wykonaniu Kane'a na tym turnieju. Wcześniej wpisał się na listę strzelców przeciwko Danii (1:1) w fazie grupowej oraz w 1/8 finału ze Słowacją (2:1). Okazuje się, że dzięki niemu napastnik zapisał się złotymi zgłoskami w historii mistrzostw Europy.

Kane królem fazy pucharowej. Nikt nie może mu się równać. Dwa rekordy jednego dnia

Jak poinformował w portalu X profil Opta Joe, "Harry Kane jest obecnie najlepszym strzelcem wszech czasów w meczach fazy pucharowej mistrzostw Europy UEFA, a jego trafienie z karnego w meczu z Holandią to już szósty taki gol".

Poprzednie cztery bramki w fazie pucharowej Kane zdobył trzy lata temu na Euro 2020. Wówczas pokonał bramkarza w 1/8 finału z Niemcami, dwukrotnie w ćwierćfinale z Ukrainą i raz w półfinale z Danią. To jednak niejedyny rekord Kane'a. Ten sam profil podał również, że: "Harry Kane ma teraz więcej goli w fazie pucharowej w najważniejszych turniejach (mistrzostwach świata/Euro) niż jakikolwiek inny zawodnik z Europy (9), wyprzedzając Gerda Muellera, Miroslava Klose, Antoine’a Griezmanna i Kyliana Mbappé (wszyscy po 8).

Harry Kane nie dokończył spotkania z Holandią. W 81. minucie zastąpił go Ollie Watkins, który w 91. minucie ustalił wynik na 2:1 i dał Anglikom awans do finału.