Natychmiastowa reakcja. Jest decyzja ws. Deschampsa po porażce Francji!

- Wiele narodów zazdrości nam wyników - powiedział prezes francuskiej federacji Philippe Diallo w rozmowie z dziennikiem "L'Equipe". Diallo ocenił występ reprezentacji Francji na Euro 2024 oraz zapowiedział, jaka przyszłość czeka selekcjonera Didiera Deschampsa. Szkoleniowiec był często krytykowany w trakcie turnieju, ale prezes związku spojrzał na jego pracę z innej strony.

- Hiszpania to bardzo dobry zespół i wiedzieliśmy o tym. Rywal miał przewagę, ale my próbowaliśmy do końca odwrócić losy meczu. To zespół, który jak dotąd pozostawił po sobie najlepsze wrażenie i ponownie pokazał to we wtorkowy wieczór - powiedział selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps po przegranym 1:2 półfinale Euro 2024 z Hiszpanią. Deschamps jest szkoleniowcem francuskiej kadry już od 12 lat, a po mistrzostwach świata w Katarze przedłużył kontrakt do końca mundialu w 2026 roku, który zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. 

Zobacz wideo Tak Jerzy Dudek bronił rzuty karne. "Zasiewałem ziarno niepewności w zawodnikach" [WYWIAD Z 2019 ROKU]

Didier Deschamps pozostanie selekcjonerem reprezentacji Francji po Euro 2026

Chociaż Francuzi dotarli do półfinału turnieju w Niemczech, to ich styl pozostawiał bardzo wiele do życzenia. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że był nudny i rozczarowywał, patrząc na to, jakich piłkarzy mają w kadrze Francuzi. To obudziło dyskusje nt. tego, czy Deschamps powinien dalej być selekcjonerem. 

- Wyniki generalnie są pozytywne, a postawiony cel o dotarciu do półfinału został spełniony. Nigdy nie powinniśmy bagatelizować takiego wyniku. Dotarcie do najlepszej czwórki pokazuje, że francuska drużyna pozostaje konkurencyjna i należy do elity największych piłkarskich narodów - powiedział "L'Equipe" prezes francuskiej federacji Philippe Diallo. Został w rozmowie zapytany przez dziennik o przyszłość Deschampsa.

- Ma ważny kontrakt i wypełnił postawiony przed nim cel. A kiedy spojrzymy na całą jego karierę na czele reprezentacji Francji, to jest ona wyjątkowa. Didier poprowadził tę drużynę w najlepszy możliwy sposób podczas Euro - ocenił. Zapowiedział, że Deschamps będzie kontynuować pracę, a w najbliższych dniach obaj panowie spotkają się, żeby przeanalizować występ na Euro 2024.

Deschamps przypomniał, że niedawno Francuzi byli w finale mundialu w Katarze. - Teraz byliśmy w półfinale Euro. Wiele narodów zazdrości nam wyników - podsumował Diallo.

Didier Deschamps prowadził reprezentację Francji dotychczas w 160 meczach - 102 wygrane, 30 remisów, 28 porażek. Wielkie turnieje? Po kolei: przegrany finał Euro 2016, mistrzostwo świata w 2018 roku, odpadnięcie w 1/8 finału Euro 2020, przegrany finał mistrzostw świata w 2022 roku i przegrany półfinał Euro 2024.

Didier Deschamps powinien pozostać selekcjonerem Francji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.