Tajemnicze słowa piłkarza po meczu na Euro. "Nie pozwalają mi mówić"

Bayern Monachium szuka wzmocnień w letniej przerwie po fatalnym ubiegłym sezonie. Piłkarz, który jest jednym z priorytetów transferowych, zabrał głos po meczu mistrzostw Europy w Niemczech. Jego słowa są tajemnicze.

Bayern Monachium miał za sobą fatalny sezon 2023/2024. Najbardziej utytułowana niemiecka drużyna zakończyła go bez żadnego trofeum. Pierwszym krokiem ku lepszym wynikom było rozstanie z trenerem Thomasem Tuchelem i zatrudnienie byłego reprezentanta Belgii - Vincenta Kompany'ego. Zapowiadają się też spore zmiany w składzie.

Tajemnicza przemowa priorytetu transferowego Bayernu Monachium

Według zagranicznych mediów bardzo blisko transferu do Bayernu Monachium jest portugalski środkowy pomocnik - Joao Palhinha. 28-letni zawodnik dwa ostatnie sezony spędził w angielskim Fulham. Ostatni sezon zakończył z 39 spotkaniami (cztery gole i asysta).

Teraz Palhinha występuje z reprezentacją Portugalii na mistrzostwach Europy w Niemczech. W pierwszym meczu, wygranym 2:1 z Czechami w ogóle nie pojawił się na boisku. W drugim starciu, zwycięskim 3:0 z Turcją wyszedł w podstawowym składzie. Grał pierwszą połowę i otrzymał żółtą kartkę. W przerwie został zmieniony przez Rubena Nevesa.

Po zakończeniu spotkania z Turcją Joao Palhinha został spytany przez dziennikarzy portalu "Fussball.news" o jego transfer do Bayernu Monachium. Odpowiedź piłkarza była dziwna i tajemnicza.

- Nie pozwalają mi mówić, choć chciałbym coś powiedzieć - przyznał krótko.

- Możliwe, że kierownictwo klubu Fulham zabroniło mu zająć stanowisko w toczących się negocjacjach - pisze "Bild".

Portugalia, która wygrała już rywalizację w grupie F, w ostatniej kolejce zmierzy się z Gruzją (26 czerwca, godz. 21). W kolejnej fazie jej rywalem będzie trzecia drużyna z grup A, B, C.

W poniedziałek odbędą się dwa spotkania na Euro: Albania - Hiszpania i Chorwacja - Włochy. Początek obu o godz. 21. Relacja na żywo na Sport.pl.