Oni grają dalej. Tak wygląda ostateczna tabela grupy A

Znamy pierwsze rozstrzygnięcia fazy grupowej na Euro 2024. Zmagania zakończyła już grupa A, w której rywalizowali Niemcy, Węgrzy, Szkoci i Szwajcarzy. Dwa zespoły mają już miejsce w 1/8 finału, a jeden musi czekać na kolejne rozstrzygnięcia. Kto awansował do 1/8 finału Euro? Oto tabela grupy A Euro 2024.

Grupa A rozpoczęła Euro 2024 i jako pierwsza zakończyła fazę grupową turnieju. Przed ostatnią kolejką zmagań awans do 1/8 finału pewni mieli z niej tylko Niemcy. Gospodarze walczyli jednak o pierwsze miejsce w grupie, a ich rywale próbowali jeszcze zapewnić sobie awans. 

Zobacz wideo Ależ słowa reprezentanta Polski: Jesteśmy dobrą drużyną!

Pierwsze rozstrzygnięcia na Euro 2024. Oni awansowali do 1/8 finału

Po pierwszych dwóch kolejkach meczów w grupie A komplet punktów mieli na koncie Niemcy. W pierwszym starciu ograli Szkotów aż 5:1, a w drugiej Węgrów 2:0. Drugie miejsce zajmowali Szwajcarzy, którzy mieli za sobą wygraną 3:1 z Węgrami i remis 1:1 ze Szkocją. Na trzecim miejscu z jednym punktem plasowali się zawodnicy z Wysp Brytyjskich, a tabelę zamykali Węgrzy bez punktów. 

Niemcy mieli już pewny awans do 1/8 finału, a Szwajcarzy byli niemal pewni co najmniej trzeciej lokaty i awansu właśnie w tej sposób. W bezpośrednim spotkaniu dostali jednak szanse wyrwać Niemcom pierwsze miejsce w grupie. Do 92. minuty prowadzili z faworytami 1:0, ale finalnie dali wyrwać sobie remis i to Niemcy wygrali grupę A. 

Z kolei Szkocja walczyła o co najmniej trzecie miejsce, a wysoka wygrana z Węgrami mogła zapewnić im nawet drugą lokatę. Dla Węgrów zwycięstwo oznaczało nie tylko zachowanie honoru po pierwszych, słabych meczach, ale również dawało szansę na awans z trzeciego miejsca. Spotkanie obfitowało w mnóstwo sytuacji bramkowych, ale jedyny gol padł dopiero w dziesiątej minucie doliczonego czasu gry. Zdobyli go Węgrzy i wygrali 1:0, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce z dorobkiem trzech punktów. Tym samym zachowali szansę na awans. 

Wyniki grupy A na Euro 2024:

  • Niemcy - Szkodja 5:1
  • Węgry - Szwajcaria 1:3
  • Niemcy - Węgry 2:0
  • Szkocja - Szwajcaria 1:1
  • Szwajcaria - Niemcy 1:1
  • Szkocja - Węgry 0:1

Tabela grupy A na Euro 2024:

  1. Niemcy - 7 pkt, 2-1-0, 8:2
  2. Szwajcaria - 5 pkt, 1-2-0, 5:3
  3. Węgry - 3 pkt, 1-0-2, 2:5
  4. Szkocja - 1 pkt, 0-2-1, 2:7

Niemcy jako zwycięzcy grupy A w 1/8 finału zmierzą się z drugim zespołem grupy C. Z kolei Szwajcarzy ćwierćfinał zagra z drugą drużyną grupy B. Jeśli Węgrom uda się wywalczyć awans z trzeciego miejsca, to czeka ich rywalizacja z Portugalią lub Hiszpanią lub zwycięzcami grupy E. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.