Probierz już myśli, co po Euro. Sensacyjny kandydat do kadry. "Wielki talent"

Reprezentacja Polski po odpadnięciu z Euro 2024 musi powoli myśleć o tym, co będzie po turnieju. Należy spodziewać się odejścia kilku najbardziej doświadczony piłkarzy oraz tego, że coraz większą rolę w kadrze będą odgrywać młodsi zawodnicy. I według informacji przekazanych przez "Przegląd Sportowy" Onet Michał Probierz wytypował już zawodnika, którego niebawem chciałby sprawdzić. "Uważnie go obserwuje" - podkreślono.

Reprezentacja Polski jako pierwsza drużyna straciła szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2024. Mimo to Michał Probierz nie załamuje rąk i chce dalej budować kadrę według swojego pomysłu. - Wierzę, że ten zespół będzie silny. Mecz z Francją traktujemy bardzo poważnie. Już jako przygotowanie do jesiennych meczów w Lidze Narodów - oznajmił na sobotniej konferencji prasowej.

Zobacz wideo Polscy mają wiadomość dla polskich piłkarzy: Skupcie się!

Michał Probierz ma plan. Tego zawodnika chce sprawdzić w reprezentacji Polski

Po mistrzostwach Europy z kadrą pożegna się Wojciech Szczęsny, bardzo prawdopodobne, że jego śladem podąży też Kamil Grosicki. A przykład Kacpra Urbańskiego (rocznik 2004) pokazuje, że niebawem większe role mogą odgrywać młodsi zawodnicy.

Jeszcze niedawno powołania otrzymali Dominik Marczuk (rocznik 2003) czy Jakub Kałuziński (rocznik 2002). A według ustaleń "Przeglądu Sportowego" Onetu Probierz rozważa powołanie jeszcze jednego zdolnego zawodnika. "Uważnie obserwuje uważanego za wielki talent Karola Borysa i myśli, by go sprawdzić" - czytamy.

Karol Borys kandydatem do gry w reprezentacji Polski

Borys dał się lepiej poznać kibicom jako gwiazdor reprezentacji U-17, która w zeszłym roku zdobyła brąz mistrzostw Europy, a potem zagrała na mistrzostwach świata w Indonezji (odpadła w fazie grupowej). Pomocnik na obu turniejach zagrał we wszystkich meczach (łącznie osiem) i strzelił trzy bramki. W czerwcu zadebiutował w kadrze U-21 i od razu strzelił gola (1:2 z Macedonią Północną).

Problemem urodzonego w 2006 r. zawodnika jest sytuacja klubowa. Latem zeszłego roku przeszedł ze Śląska Wrocław do KVC Westerlo za 2 mln euro, lecz w Belgii furory nie zrobił i rozegrał zaledwie cztery spotkania (łącznie 44 minuty). Jednak według źródła "podobno ma obiecane, że w tym sezonie dostanie więcej szans". To przybliżyłoby go do seniorskiej reprezentacji.

Pierwszy mecz w Lidze Narodów reprezentacja Polski rozegra 5 września. Wtedy zmierzy się na wyjeździe ze Szkocją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.