"Nasza bohaterska drużyna zagrała imponująco". Nie, tym razem to nie o Polsce

Austria wygrała 3:1 z Polską na Olympiastadion w Berlinie i zwiększyła swoje szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2024. Austriackie media piszą o reprezentacji, porównując ją do tarantuli czy watahy wygłodniałych wilków. "Wybrzmiał okrzyk radości z 25 tys. gardeł" - czytamy.

Reprezentacja Polski ma coraz mniejsze szanse na awans do fazy pucharowej. Zespół Michała Probierza uległ 1:3 Austrii w Berlinie. Aby przed ostatnią kolejką zachować szanse na awans, musimy liczyć na to, że Holandia w piątkowy wieczór pokona Francję.

Zobacz wideo Austriacy obrażają Lewandowskiego! Bitwa na przyśpiewki w Berlinie

"Robert Lewandowski wrócił, a jakby go nie było. Michał Probierz nie trafił z wyborem piłkarzy do środka i za późno zmienił Slisza. Zmiennicy niczego nie wnieśli. Polska obrona istniała tylko teoretycznie. Wreszcie: Polska przegrała zasłużenie. Polska przegrała mecz, którego przegrać nie mogła, by zachować realną szansę na wyjście z grupy. Najbardziej boli, że Austria nie pokazała niczego nowego niż w ostatnich dwóch latach - lepiej weszła w mecz i lepiej go skończyła" - pisał Dawid Szymczak ze Sport.pl.

A jak o meczu Polski z Austrią piszą media naszych rywali?

Austriacy świętują zwycięstwo nad Polską. "Niczym wataha wygłodniałych wilków"

Austriackie media pisały o swojej reprezentacji wyłącznie pozytywnie. "Gala przeciwko Polsce. Nasza bohaterska drużyna zagrała imponująco na Euro. W dziewiątej minucie na Stadionie Olimpijskim w Berlinie wybrzmiał okrzyk radości z 25 tys. gardeł" - czytamy w serwisie oe24.at. "Austria otwiera drzwi do 1/8 finału. Ważny sukces w drugim meczu grupowym stanowi dobry fundament w tej walce. Austria została nagrodzona już po dziesięciu minutach" - dodaje portal Laola1.at.

"Po skromnej, ale zasłużonej porażce na otwarcie, Austria świętuje zasłużone zwycięstwo w drugim meczu. To może wystarczyć do awansu do 1/8 finału Euro" - odnotowuje vol.at, który zwraca uwagę na to, że Austria może awansować do fazy pucharowej mistrzostw Europy, zajmując trzecie miejsce w grupie D.

"Austria nie jest jeszcze skazana na porażkę i po wygranej z Polską wciąż może marzyć o awansie. Austria, niczym tarantula, niczym wataha wygłodniałych wilków w poszukiwaniu pożywienia, od samego początku ruszyła w kierunku polskiej bramki" - odnotował dziennik "Kronen Zeitung".

Wszystko w "polskiej" grupie wyjaśni się we wtorek, gdy Polska zagra z Francją w Dortmundzie, a Holandia zmierzy się z Austrią w Berlinie. Oba mecze rozpoczną się o tej samej porze, a więc o godz. 18:00. Relacja tekstowa na żywo w Sport.pl, a także w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.