Lothar Matthaeus podał wynik meczu Polska - Austria. "Żaden problem"

To będzie kluczowy dzień dla reprezentacji Polski na Euro 2024. Jeśli Polacy chcą awansować do fazy pucharowej, muszą w piątek wygrać z Austrią. Ale takiego scenariusza nie przewiduje legenda niemieckiej piłki.

O godzinie 18 w piątek reprezentacja Polski zagra swój drugi mecz na Euro 2024. Polacy zmierzą się z Austriakami i będzie to tradycyjny "mecz o wszystko" dla obu zespołów. W pierwszym spotkaniu Polacy po niezłej grze przegrali 1:2 z Holandią. Podobnie Austriacy - postawili się Francuzom, ale pechowo przegrali 0:1 po golu samobójczym.

Zobacz wideo Ile kosztują napoje i przekąski na stadionie na Euro 2024?

Lothar Matthaeus nie ma wątpliwości. Tak zakończy się mecz Polska - Austria

Trudno wskazać faworyta tego meczu, ale wątpliwości nie ma legenda niemieckiego futbolu i zdobywca Złotej Piłki - Lothar Matthaeus. Trzyma on się wersji, że Austriacy nie tylko wyjdą z grupy, ale nawet dojdą do ćwierćfinału. - Austria nie rozegrała złego meczu z Francją i przegrała jedynie po niefortunnym golu samobójczym. Remis był całkowicie możliwy - mówi w rozmowie z austriackim portalem heute.at.

Atutem Biało-Czerwonych może być fakt, że mieli więcej czasu na regenerację. Polacy mecz z Holandią grali w niedzielę o godzinie 15. Austriacy z Francuzami zmierzyli się dzień później i to o godzinie 21. A dodajmy, że Austria grała na wysokiej intensywności. Matthaeus jest jednak o to spokojny. - Myślę, że nie ma w tym żadnego problemu. Austria wygra z Polską 2:1 - mówi wprost Niemiec.

Wiele wskazuje na to, że do składu wróci kapitan kadry i jej najlepszy strzelec - Robert Lewandowski. W ostatnim sparingu przed Euro napastnik Barcelony naderwał mięsień i nie zagrał z Holandią. Trwała walka o to, żeby mógł wystąpić przeciwko Austrii. Według informacji naszych korespondentów z Berlina Lewandowski jest gotowy.

- Nie jest tajemnicą, że jestem fanem Roberta Lewandowskiego. W Bayernie był wybitnym zawodnikiem, który strzelił ogromną liczbę bramek. W Barcelonie nie odnosi już takich sukcesów, ale nadal jest świetnym napastnikiem. Ta gwiazda jest oczywiście bardzo ważna dla Polski. A najlepsi gracze powinni być na boisku. Byłoby więc wspaniale dla wszystkich, gdyby Robert mógł zagrać. Robert zawsze potrafi strzelić gola. Dlatego Austriacy muszą zwrócić na niego szczególną uwagę, bo jeśli wyzdrowieje i zacznie grać, będzie poszukiwany i będzie filarem polskiego ataku - twierdzi Matthaeus.

Relacja na żywo z meczu Polska - Austria będzie dostępna na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Zachęcamy również do lektury naszego magazynu na Euro 2024, który możecie znaleźć pod adresem magazyn.sport.pl.

Jaki będzie wynik meczu Polska - Austria?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.