Pokazali, co sędzia Euro miał na ręce! To on prowadził mecz Polski

W czwartek rozegrane zostały kolejne mecze na Euro 2024. O godz. 18:00 reprezentacja Anglii zmierzyła się z Danią. Zespół Garetha Southgate'a tylko zremisował 1:1, choć momentami był bardzo bliski porażki. Dzień po spotkaniu kibice nie mówią jedynie o samych wydarzeniach boiskowych, ale również o arbitrze. Na jego ręce dostrzeżono coś, co zaskoczyło wielu fanów.

Jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy reprezentacja Anglii była postrzegana jako jeden z faworytów do zgarnięcia tytułu. Tymczasem już po pierwszym meczu nastroje wokół aktualnych wicemistrzów starego kontynentu kompletnie się zmieniły. Drużyna Garetha Southgate'a rzutem na taśmę pokonała Serbię 1:0 po golu Jude'a Bellinghama, męcząc się długimi fragmentami ze zdecydowanie słabszym rywalem. Przeciętną dyspozycję Anglicy zaprezentowali także podczas czwartkowego meczu z Danią.

Zobacz wideo Cyrk w Berlinie! Przyjechał pociąg Polaków i się zaczęło...

Tylko spójrz, co sędzia meczu Anglia - Dania miał na ręce

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, jednak anielskie media remis odebrały jako niemal porażkę. "Rozczarowujący występ Anglii zakończył się niechlujnym remisem 1:1 z Danią, po którym zespół Garetha Southgate'a został liderem w grupie C. Pojawiło się jeszcze więcej pytań co do ich wiarygodności jako pretendenta do triumfatora turnieju. Anglii brakowało celu i została pokonana przez duńską drużynę, która będzie sfrustrowana, że nie mogła zgarnąć kompletu punktów po oszałamiającym golu Mortena Hjulmanda" - pisano.

Kiedy emocje po czwartkowym meczu już nieco opadły, kibice zajęli się innym tematem. Część z nich zauważyła, że sędzia tamtego spotkania - Artur Soares Dias - na rękach miał... oryginalne tatuaże. Jeden z nich nawiązywał do igrzysk olimpijskich, natomiast drugi upamiętniał Euro 2020. Euro, w którym reprezentacja Anglii dotarła aż do finału, jednak przegrała z Włochami w rzutach karnych. Tym samym niektórzy fani mogli nieco nadinterpretować tatuaż portugalskiego arbitra.

"Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział jakiegoś sędziego z tatuażami", "Podziwiam, że sędzia ma tatuaż z pięcioma pierścieniami. Prawdopodobnie dlatego nazywa siebie olimpijczykiem" - to tylko niektóre komentarze internautów, którzy ocenili tatuaże Artura Soares Diasa. Opinie były podzielone. Jedni uważali, że sędziemu piłkarskiemu nie przystoi ich odkrywanie, jednak wielu nie miało z tym żadnego problemu. Co ciekawe, ten sam arbiter był sędzią w meczu Polska - Holandia, jednak wówczas nie dostrzeżono jego tatuaży.

Oto tabela grupy C po drugiej kolejce Euro 2024

  1. Anglia 4 pkt, bilans 2:1
  2. Dania 2 pkt, bilans 2:2
  3. Słowenia 2 pkt, bilans 2:2
  4. Serbia 1 pkt, bilans 1:2
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.