Szok! Nie uwierzysz, z jakim urazem Szwajcar grał przez 70 minut

Fabian Schaer to od lat ostoja defensywy reprezentacji Szwajcarii. 32-latek zaliczył pełnych 90 minut w środowym meczu ze Szkocją (1:1), po którym Szwajcarzy są jedną nogą w 1/8 finału. Swoje oddanie dla gry w narodowych barwach pokazał już w 19. minucie spotkania, gdy nie poprosił o zmianę, chociaż zmagał się z kontuzją, która niejednego piłkarza by powstrzymała przed powrotem na boisko.

Reprezentacja Szwajcarii jest już niemal pewna awansu do fazy pucharowej Euro 2024. W pierwszym meczu Szwajcarzy wygrali 3:1 z Węgrami, a w drugim rozegrali świetne spotkanie ze Szkotami, które zremisowali ostatecznie 1:1. Pięknym trafieniem w tym meczu popisał się Xherdan Shaqiri.

Fabian Schaer złamał nos w meczu ze Szkocją na Euro 2024

Pełne 90 minut w tym spotkaniu zaliczył środkowy obrońca reprezentacji Szwajcarii - Fabian Schaer. Stoper Newcastle United w 19. minucie upadł na murawę po zderzeniu z Anthonym Ralstonem ze Szkocji. Szwajcarowi poleciało trochę krwi z nosa, ale ostatecznie wrócił na murawę i dograł cały mecz do końca.

Jak donosi szwajcarski portal srf.ch - Fabian Schaer złamał nos przy okazji zderzenia z Ralstonem i mimo tego wytrzymał ponad 70 minut na boisku i nie poprosił o zmianę. Kolejne badania mają określić, jak poważne jest to złamanie i czy 83-krotny reprezentant Szwajcarii będzie mógł wystąpić w ostatnim meczu fazy grupowej przeciwko Niemcom.

Fabian Schaer jest drugim zawodnikiem, który w trakcie Euro 2024 złamał nos. Pierwszym był Kylian Mbappe, który urazu nabawił się w meczu z Austrią (1:0). Chociaż początkowo nowy piłkarz Realu Madryt mógł nawet opuścić kolejne dwa mecze fazy grupowej z Holandią i Polską, wiele wskazuje na to, że będzie gotowy do gry na piątkowe spotkanie z "Oranje".

W ostatnim meczu fazy grupowej Szwajcaria zagra z Niemcami. Gospodarze Euro 2024 mają na koncie dwie wygrane - 5:1 ze Szkocją i 2:0 z Węgrami. Piłkarzom Juliana Nagelsmanna wystarczy remis, żeby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie. To spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 23 czerwca o 21:00. W tym samym czasie odbędzie się mecz Szkocja - Węgry. Relacje z tych meczów będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.