Wiadomo, co Austriacy szykują na Polaków. "Specjalne boisko"

Już w piątek reprezentacja Polski zagra z Austrią w meczu o wszystko na Euro 2024. Jak poinformowały austriackie media, nasi rywale - tak samo jak do poprzednich meczów - przygotowują się na specjalnym boisku, którego wymagał ich selekcjoner - Ralf Rangnick.

Austriacy przegrali z Francją 0:1 w pierwszej kolejce fazy grupowej Euro 2024. Chociaż drużyna Ralfa Rangnicka zaprezentowała się z dobrej strony, to przegrała po samobójczym golu Maximiliana Woebera z 38. minuty spotkania.

Zobacz wideo Szokujący wynik meczu PZPN kontra dziennikarze! Golba show

Piątkowy mecz z Polakami w Berlinie będzie - tak samo jak dla naszej kadry - dla Austriaków spotkaniem o wszystko. Przegrany tego meczu najpewniej pożegna się z mistrzostwami Europy już po dwóch spotkaniach. 

Dlatego w reprezentacji Austrii panuje pełna koncentracja i determinacja. Treningi Austriaków, tak samo jak naszej drużyny, otwarte są dla dziennikarzy jedynie przez pierwszy kwadrans. Tak było w trakcie obozu przygotowawczego w austriackim Windischgarsten, tak samo jest w trakcie treningów podczas turnieju w Berlinie.

Dziennikarze portalu kurier.at ujawnili jednak, jak wygląda boisko, na którym drużyna Rangnicka ćwiczy w trakcie zamkniętej części treningu. Jest to boisko specjalnie przygotowane przez selekcjonera pod styl gry, jaki preferuje. Styl oparty na agresywnym, wysokim i intensywnym pressingu.

Specjalne boisko treningowe Austriaków

Rangnick podzielił boisko na małe, kwadratowe strefy. Wyjątkiem pozostają oba pola karne. Boisko zostało dokładnie podzielone na sześć poziomych i cztery pionowe pasy. Po co to wszystko? Po to, by jeszcze lepiej ćwiczyć atak pressingiem i wyjście spod niego.

"Oznaczone obszary służą za punkty orientacyjne w większych grach treningowych, w których zawodnicy pracują zarówno nad grą z piłką jak i bez niej. Bardzo często gierki polegają jedynie na zakładaniu pressingu przez drużynę broniącą i wychodzeniu spod niego przez atakujących" - tłumaczyli dziennikarze portalu kurier.at.

Boisko treningowe reprezentacji AustriiBoisko treningowe reprezentacji Austrii Kurier.at

"Aby drużyna grała kompaktowo w pressingu, Austriacy często skupiają się na trzech z czterech podłużnych pasów. Drużyna z premedytacją zostawia jedno skrzydło wolne. Strefy poziome przydają się zaś w gierkach z mniejszą liczbą zawodników lub w trakcie imitacji akcji z liczebną przewagą w ofensywie" - dodali.

Po meczu z Polską Austriacy rozegrają jeszcze jeden mecz w fazie grupowej Euro 2024. Będzie on we wtorek o 18:00, a rywalem Austrii będzie Holandia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.