Kto dziś gra na Euro 2024? Jakie mecze dzisiaj? Czwartek 20 czerwca [WYNIKI, TERMINARZ]

Wielkie hity i wielkie rewanże za półfinały sprzed trzech lat. Nie zabraknie wielkich emocji i oby wspaniałego futbolu w czwartkowe popołudnie na Euro 2024. Kolejne drużyny mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej, a inne mogą pożegnać się z turniejem, bądź mieć problem przed trzecim meczem. Kto dzisiaj gra na Euro 2024? Jakie mecze? Czwartek 20 czerwca [WYNIKI, TERMINARZ]

Faza grupowa 2024 zaczyna się rozkręcać. Druga kolejka zmagań w grupach to dla wielu drużyn okazja do zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej, a dla innych powolne pożegnanie z turniejem lub gra z nożem na gardle w trzecim meczu. Taki scenariusz czeka m.in. Chorwatów, którzy po środowym remisie 2:2 z Albanią muszą wygrać z Włochami, żeby awansować do 1/8 finału

Jakie mecze dzisiaj na Euro 2024? Kto gra? Słowenia - Serbia, 15:00 czwartek 20 czerwca

Granie w czwartkowe popołudnie na niemieckich stadionach rozpocznie mecz drużyn, które z niezłej strony zaprezentowały się w pierwszej kolejce fazy grupowej. Słowenia nie dała się stłamsić Danii w pierwszej połowie i dobrą grą w drugiej części spotkania wywalczyła remis 1:1, który daje szanse na wywalczenie awansu do fazy pucharowej.

Z kolei Serbowie przegrali 0:1 z Anglią, ale nie było tak, że wicemistrzowie Europy zdominowali to spotkanie. Szczególnie w drugiej połowie Serbia zamykała rywali na ich połowie, zmuszając Anglików do wykopywania futbolówki jak najdalej od własnej bramki. Nie przełożyło się to na zdobycz punktową, więc przeciwko Słowenii na pewno Serbowie zrobią wszystko, żeby do meczu z Danią podejść z szansami na awans do 1/8 finału Euro 2024.

Jakie mecze dzisiaj na Euro 2024? Kto gra? Dania - Anglia, 18:00 czwartek 20 czerwca

Pierwszy z dwóch hitów i zarazem wielkich rewanżów za Euro 2020. Trzy lata temu Anglicy w półfinale wygrali z Danią 2:1 po budzącym emocje rzucie karnym w dogrywce. Wtedy Anglia zakończyła turniej, przegrywając w finale z Włochami, a Duńczykom pozostał słodko-gorzki posmak po półfinale.

Czwartkowy mecz na pewno będzie inny od tamtego. Dania nie zachwyca ostatnio tak jak na Euro 2020, a Anglicy mogą do tego meczu podejść z większym spokojem, gdyż wygrana zapewni im awans do fazy pucharowej i remis nie będzie tragiczny. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że piłkarze Garetha Southgate'a pokażą efektowniejszy futbol niż w meczu z Serbią.

Jakie mecze dzisiaj na Euro 2024? Kto gra? Hiszpania - Włochy, 21:00 czwartek 20 czerwca

Drugi rewanż za półfinał Euro 2020. Wtedy Włosi awansowali do finału, pokonując Hiszpanów po serii rzutów karnych. Tegoroczny turniej obecni mistrzowie Europy rozpoczęli w niezłym stylu, odwracając wynik spotkania z Albanią i wygrywając 2:1. Z kolei Hiszpanie w popisowy sposób rozbili Chorwatów 3:0, zdobywając wszystkie bramki w pierwszej połowie meczu.

Bez wątpienia dzisiejszy mecz ma duże znaczenie dla obu ekip. Gdyby Włochom powinęła się noga, to w przyszłym tygodniu już czekają Chorwaci, którzy zrobią wszyscy, żeby awansować dalej. Z kolei Hiszpanie ciągle mają w odwodzie mecz z Albanią, czyli potencjalnie najsłabszą drużyną w tej grupie.

Jakie mecze dzisiaj na Euro 2024? Gdzie oglądać i o której godzinie mecze? Terminarz, wyniki