Koszmar Mbappe na Euro. Już nie tylko kontuzja

Nazwisko Kyliana Mbappe znalazło na ustach wszystkich po meczu reprezentacji Francji z Austrią. To nowy zawodnik Realu Madryt podawał, gdy defensor rywali Maximilian Wober skierował piłkę do własnej bramki, a pod koniec meczu doznał groźnego urazu nosa. Turniej mistrzostw Europy jest dla Mbappe przeklęty i to nie tylko z powodu kontuzji.

Końcówka meczu Francja - Austria na Euro 2024. Do piłki dośrodkowanej w pole karne Austriaków skaczą Kevin Danso i Kylian Mbappe. Szybszy jest defensor Austriaków, na którego bark z dużym impetem nadział się francuski gwiazdor. Na murawie błyskawicznie pojawili się lekarze, aby opatrzeć coraz mocniej zakrwawiony nos Mbappe. Napastnik musiał opuścić boisko.

Zobacz wideo Robert Lewandowski wsiadł na rower i się zaczęło...

Nie tylko kontuzja. Euro jest dla Mbappe przeklęte

Nowy zawodnik Realu Madryt ma połamany nos i najprawdopodobniej czeka go przerwa w grze. Francuskie media nie są jednak zgodne w kontekście długości pauzy. Mbappe z pewnością zabraknie w kolejnym starciu z Holandią, ale ostatni mecz grupowy przeciwko Polsce stoi pod znakiem zapytania. Decyzja zapewne zostanie podjęta dopiero po meczu z "Oranje". 

Tak czy inaczej, Euro 2024 w Niemczech nie rozpoczął się dobrze dla Kyliana Mbappe. Francuski napastnik może wręcz mówić o pewnej klątwie, albowiem dalej nie zdobyć gola podczas turnieju rangi mistrzostw Europy. Przed meczem z Austrią Francuz bezskutecznie oddał łącznie 14 strzałów na bramkę w swoich czterech meczach podczas Euro w 2021 roku. Przeciwko 25-latek kolejne cztery uderzenia - w tym jedno celne - ale nie udało mu się pokonać Patricka Pentza, mimo że w drugiej połowie miał doskonałą okazję sam na sam, lecz spudłował. 18 strzałów na bramkę, zero goli - to jego aktualny bilans w turniejach Euro. "W nieskazitelnym rekordzie 25-latka istnieje pewna luka, która zaczyna być mini przekleństwem" - pisze Sky Sport.

Kylian Mbappe zdecydowanie lepiej czuje się w mistrzostwach świata. W 14 meczach na tym turnieju zdobył już 12 bramek. 

Czy Kylian Mbappe, mimo pauzy zostanie królem strzelców Euro?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.