Mbappe znokautowany, a za moment żółta kartka! Co on zrobił?!

Reprezentacja Francji pokonała 1:0 Austrię w pierwszym meczu na mistrzostwach Europy. Pod koniec doszło do niepokojącej sytuacji z udziałem Kyliana Mbappe. Francuz po dośrodkowaniu w pole karne zderzył się z rywalem, a następnie padł na murawę i zalał się krwią. Niedługo później opuścił również boisko, a jego miejsce zajął Olivier Giroud.

Reprezentacja Polski udanie zaprezentowała się w meczu z Holandią, ale mimo to przegrała 1:2. Dzień po tym meczu byliśmy świadkami starcia grupowych rywali Polaków - Francji oraz Austrii. Spotkanie nie było porywające i po pierwszej połowie Francuzi prowadzili 1:0 po samobójczym trafieniu Maximilana Wobera.

Dziennikarze i eksperci podsumowali sytuację w "polskiej" grupie

Ekipa Didiera Deschamspa starała się podwyższyć prowadzenie w drugiej częśći, ale nie była w stanie przeprowadzić wielu składnych akcji. Austriacy nie pokazali się z lepszej strony. Pod koniec meczu doszło do niepokojących wydarzeń z udziałem Kyliana Mbappe. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego napastnik zderzył się z rywalem, po czym padł na murawę. Kamery zarejestrowały chwilę później jego zakrwawioną twarz.

Francuz opuścił murawę, aby zajął się nim sztab medyczny. Po chwili wrócił jednak na boisko w celu wymuszenia przerwy w grze. Został za to ukarany żółtą kartką, a Deschamps nie chciał ryzykować i szybko go zmienił. W jego miejsce wszedł Olivier Giroud. Obecnie nie wiadomo, co konkretnie stało się Mbappe, ale nie można wykluczyć złamania nosa.

Ostatecznie więcej goli w tym spotkaniu już nie padło i Francja pokonała Austrię 1:0. Po pierwszej kolejce liderem tabeli jest Holandia, która ma tyle samo punktów co druga Francja. Trzecie miejsce zajmuje reprezentacja Polski, a stawkę zamyka Austria.

Polacy w kolejnym spotkaniu zmierzą się z Austrią. Mecz odbędzie się w piątek o godzinie 18:00. Tego samego dnia o godzinie 21:00 Francja zagra z Holandią.