Po tym, co zrobił, na Euro już nie zagra. To już oficjalne! Bezlitosna kara

Ryan Porteous otrzymał czerwoną kartkę za paskudny faul na Ilkay'u Gundoganie w 45. minucie meczu Szkocji z Niemcami (1:5). Sprawą zajęła się już specjalna Komisja Dyscyplinarna UEFA, która podjęła decyzję o karze dyskwalifikacji dla obrońcy Watfordu. Długość dyskwalifikacji nie spodoba się kibicom Szkocji.

Reprezentacja Szkocji nie zanotowała udanego startu w mistrzostwach Europy. W meczu otwarcia Szkoci przegrali aż 1:5 z Niemcami, a jedyny gol dla Szkocji padł za sprawą Antonio Rudigera. Od samego początku tempo i styl gry narzucili gospodarze turnieju. I to oni już od 19. minuty prowadzili 2:0 po golach Floriana Wirtza i Jamala Musiali. Potem na listę strzelców wpisali się jeszcze Kai Havertz, Niclas Fullkrug i Emre Can.

Spotkania z Niemcami nie będzie najlepiej wspominał Ryan Porteous. Obrońca występującego w Championship Watfordu obejrzał czerwoną kartkę w 45. minucie za faul na Ilkay'u Gundoganie. Szkot wyprostowaną nogą wjechał prosto w kostkę pomocnika FC Barcelony i powalił go na ziemię.

Sędzia Clement Turpin pierwotnie nie dopatrzył się przewinienia, ale po analizie VAR, zmienił swoją decyzję z boiska, podyktował rzut karny dla Niemców i dodatkowo wyrzucił z boiska Szkota.

Fatalne wieści dla reprezentacji Szkocji. Ryan Porteous zawieszony

Sprawą Ryana Porteousa zajęła się Komisja Dyscyplinarna UEFA. Decyzja o czerwonej kartce naturalnie została podtrzymana w mocy, a Komisja nałożyła na gracza Watfordu karę dwóch meczów dyskwalifikacji. To oznacza, że Porteousa zabraknie w dwóch ostatnich meczach grupowych reprezentacji Szkocji ze Szwajcarią (19.06, godz. 21:00) i Węgrami (23.06, godz. 21:00). Jeśli Szkocja nie awansuje do strefy pucharowej, to 25-latek nie zagra już na tegorocznych mistrzostwach Europy.

Ryan Porteous od stycznia 2023 roku jest piłkarzem Watfordu. Łącznie rozegrał dla klubu 57 meczów, w których strzelił pięć goli i zanotował cztery asysty. W tym czasie uzbierał aż 20 żółtych kartek. Kontrakt Porteousa z angielską drużyną jest ważny do 30 czerwca 2027 roku. Obecnie Transfermarkt wycenia 25-latka na 3 mln euro. W barwach narodowych wystąpił w sumie w 12 spotkaniach. Zdobył w nich jedną bramkę.

Czy reprezentacja Szkocji wyjdzie z grupy na Euro 2024?