Rodzinny dramat trenera Holendrów. Żona przekazała bolesną wiadomość

Reprezentacja Holandii przygotowuje się do pierwszego meczu na mistrzostwach Europy 2024 z Polską (niedziela, godz. 15). Niedługo przed spotkaniem trener Ronald Koeman otrzymał bolesną wiadomość od swojej żony.

61-letni Ronald Koeman w styczniu ubiegłego roku po raz drugi w karierze został trenerem reprezentacji Holandii. Wcześniej pracował w nią w latach 2018-2020, ale nie osiągnął żadnego sukcesu. Teraz holenderscy kibice marzą, by drużyna znalazła się przynajmniej w strefie medalowej Euro. Wydaje się, że Holendrów stać na sukces, bo mają w składzie wielu klasowych zawodników.

Zobacz wideo

Rodzinny dramat trenera Holendrów

Tuż przed rozpoczęciem turnieju trener Ronald Koeman otrzymał jednak bolesną wiadomość. Okazało się bowiem, że jego żona - Bartina po raz kolejny zmaga się z rakiem piersi. Po raz pierwszy zdiagnozowano u niej raka w 2010 roku, a teraz choroba powróciła.

- Mój rak piersi powrócił. Chcę o tym otwarcie mówić, bo mam nadzieję, że będę mogła pomóc innym kobietom, które walczą z podobnym nowotworem. Pierwszy raz wykryto u mnie raka w 2010 roku. Potem przeszłam operację, chemioterapię i radioterapię. Rak w końcu zniknął. Muszę brać leki do końca życia. Mój lekarz powiedział mi, że tak mogę się nawet zestarzeć - powiedziała Bartina dla magazynu „Vrouw". 

- Jesteśmy pod kontrolą i mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Mimo trudnej sytuacji nie myślałem zrezygnować z funkcji trenera Holendrów i zakończeniu kariery szkoleniowej - powiedział Ronald Koeman.

Podobnie myśli jego żona.

- Jestem przekonana, że ciężka praca Ronalda przyniesie owoce i zajdzie daleko z drużyną na mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że wygramy ten turniej. Ronald jest prawdziwym profesjonalistą, kocha swoją pracę i bardzo się stara. Ja jestem silną kobietą i na pewno dam sobie radę. Nie chodzę cały dzień marudząc i narzekając - dodała Bartina, która jest żoną Koemana już od 39 lat!

Holendrzy na Euro zagrają z Polską (16 czerwca, godz. 15), Francją (21 czerwca, godz. 21) i Austrią (25 czerwca, godz. 18). Relacja na żywo z tych wszystkich spotkań na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.