Kibice nie mogą uwierzyć, co Szkoci zrobili w trzeciej minucie. Bezlitośni

Szkocja nie tak wyobrażała sobie swoje pierwsze spotkanie na mistrzostwach Europy 2024, które rozgrywane są w Niemczech. Przegrała z gospodarzami turnieju aż 1:5. Internauci kpili nie tylko z wyniku, ale też zachowania dwóch szkockich piłkarzy po zaledwie trzech minutach meczu.

Reprezentacja Szkocji zawiodła na inaugurację mistrzostw Europy. Drużyna prowadzona przez trenera Steve'a Clarke'a przegrała z gospodarzami turnieju - Niemcami aż 1:5 (0:3). Szkoci już od 44. minuty grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył obrońca Ryan Porteous. - Niemcy grali nie tylko o trzy punkty i obranie azymutu na awans, ale o rozpalenie kibicowskich serc i podgrzanie atmosfery całego turnieju. Jeśli "letnia bajka" ma się powtórzyć, muszą wygrywać. A rozpoczęła się pięknie. Również dzięki ich rywalom - Szkoci wygrali w mieście, ale przegrali na boisku - pisał Dawid Szymczak, dziennikarz Sport.pl i nasz wysłannik na Euro po meczu.

Internauci kpią z zachowania Szkotów

Kibice nie mieli litości dla szkockich zawodników po zakończeniu spotkania. Wyśmiali ich nie tylko za wysoką porażkę, ale również za zachowanie dwóch Szkotów Kierana Tierneya i Andy'ego Robertsona na początku spotkania.

Już w czwartej minucie Tierney wygrał pojedynek jeden na jeden z Jamalem Musialą. Do Tierneya podbiegł wtedy Robertson i obaj zaczęli świętować, jakby ich zespół co najmniej właśnie zdobył gola.

Fani w mediach społecznościowych kpili z takiego zachowania. "Tierney świętował zdobycie bramki po czterech minutach pierwszego meczu turnieju. 15 minut później jego zespół był zachwycony [wtedy Szkoci stracili bramkę na 0:2 - red.]" - napisał użytkownik One X.

"Naprawdę myślałem, że Szkocja miała kłopoty, gdy Tierney świętował w trzeciej minucie" - dodał inny. "Świętowanie Tierneya zdobycia rzutu od bramki w trzeciej minucie było urocze, prawda?" - napisał kolejny użytkownik. "Tierney świętował rzut od bramki, jakby strzelił zwycięskiego gola po trzech minutach, to szaleństwo" - czytamy kolejny komentarz internauty na portalu "Sportbible".

Szkocja w drugim spotkaniu zagra 19 czerwca ze Szwajcarią. Początek meczu o godz. 21. Relacja na żywo na Sport.pl.