Holandia zniesmaczona przed meczem z Polską. "Haniebne zachowanie"

Reprezentacji Polski w niedzielę zmierzy się z Holandią na inauguracje zmagań grupowych na mistrzostwach Europy. Nasi najbliżsi rywale do Niemiec udali się we wtorek. Już na samym lotnisku nie obyło się bez kontrowersji, albowiem cała drużyna zlekceważyła telewizję i dziennikarzy. "Haniebne zachowanie" - pisze holenderska prasa.

Już od kilku dni 24 drużyny, które awansowały do turnieju głównego mistrzostw Europy, przebywają w Niemczech. Reprezentacja Polski jako swoją główną bazę wybrała Hanower, gdzie na obiektach miejscowego klubu Hannover 96 przygotowuje się do pierwszego meczu grupowego. W niedzielę 16 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Holandią.

Zobacz wideo Kadrowicz Probierza dostał pytanie o skład. Króciutko

Holendrzy biją we własnych zawodników. "Haniebne zachowanie"

Ich drużyna narodowa do Niemiec udała się we wtorek, a zakwaterowani są w Wolfsburgu. Kiedy reprezentanci wysiedli z autobusu na lotnisku i udali się w stronę samolotu, obecni tam dziennikarze mieli nadzieję, że uda się zamienić parę zdań z piłkarzami, ale ci całkowicie zignorowali przedstawicieli mediów. - Pomimo dzisiejszego ogromnego zainteresowania mediów nikt nie zgodził się na udzielenie nawet bardzo krótkiego wywiadu - powiedział holenderski dziennikarz stacji RTL Boulevard Eddy Zoëy.

Z kolei ekspertka i była hokeistka na trawie Fatima Moreira de Melo, również obecna w studiu tej telewizji, była przekonana, że brak kontaktu z mediami był wcześniej zaplanowany. Miało mieć to związek z kontuzją Frenkiego De Jonga, który dzień wcześniej został wykreślony z listy powołanych. Holenderskim piłkarzom mocno oberwało się ze strony telewizji. "Haniebne zachowanie holenderskich zawodników" - padło z ich strony. 

Mimo problemów zdrowotnych Frenkiego De Jonga i Teuna Koopmeinersa reprezentacja Holandii pojechała do Niemiec w bardzo dobrych nastrojach. Podopieczni Ronald Koemana w dwóch ostatnich meczach towarzyskich wygrywała 4:0 z Kanadą i Islandią. "Oranje" w niedzielę 16 czerwca zmierzą się z Polską. Następnie czekają ich starcia z Francją i Austrią

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.