Ważny przełom ws. kontuzji Lewandowskiego. Co za wieści! "Gotowy"

Robert Lewandowski naderwał mięsień dwugłowy uda w trakcie ostatniego meczu towarzyskiego z Turcją i był zmuszony przedwcześnie opuścić murawę. Mało tego, kontuzja okazała się tak poważna, że nie będzie w stanie wrócić do gry przed pierwszym starciem Euro 2024 z Holandią. Jak się okazuje, jego występ w kolejnych spotkaniach jest jednak bardzo możliwy. - Mamy optymizm - oznajmił dziennikarz Łukasz Wiśniowski.

Reprezentacja Polski rozpocznie w niedzielę 16 czerwca zmagania na Euro 2024. Jej pierwszym rywalem będzie Holandia, ale już teraz wiadomo, że będziemy musieli radzić sobie bez naszego kapitana Roberta Lewandowskiego. - Myślę, że nie ma ludzi niezastąpionych - skomentował za to Bartosz Slisz, który dał do zrozumienia, że jesteśmy mentalni gotowi na to wydarzenie. Pojawiły się jednak nowe informacje w sprawie napastnika.

Zobacz wideo Koszulki, piłki, a nawet... buty. Robert Lewandowski do podpisania dostał najróżniejsze rzeczy

Nowe informacje ws. Lewandowskiego. "Mamy optymizm"

- Właśnie zaczęła się walka z czasem. Mam taki optymizm, że mecz z Austrią jest realny - oznajmił dziennikarz Łukasz Wiśniowski w programie "Euro Insajder". - Bardzo ciężko pracuje, żeby wrócić do formy. Dochodzą do nas sygnały, że nie jest to naderwanie duże. Robert jest pozytywnie nastawiony. Odbywa sesje z lekarzem Jackiem Jaroszewskim, ale bywa również na basenie - zdradził Tomasz Włodarczyk.

Dziennikarz dodaje, że w pierwszym dniu kapitan naszej kadry udał się na basen otwarty i nie był to zbyt dobry pomysł, bo dosłownie "zmroził się". Mimo to wszystko wskazuje na to, że niebawem wróci na murawę. - Dziś rozpoczyna lekkie treningi, będzie truchtał. Chce sprawdzić ten mięsień. Podkreślmy: na Holandię nie ma szans, natomiast na środę czy czwartek może być gotowy - podsumował.

Kto za Lewandowskiego z Holandią? Probierz może zaskoczyć

Kto zatem wystąpi w ataku reprezentacji Polski w meczu z Holandią? Karol Świderski wraca do treningów dopiero w piątek, natomiast mało prawdopodobne, że dwa dni później będzie gotowy do gry w podstawowym składzie. Selekcjoner Michał Probierz ma zatem do dyspozycji tylko dwóch snajperów - Adama Buksę oraz Krzysztofa Piątka.

Nie można jednak wykluczyć, że zdecyduje się na grę jednym napastnikiem, za którego plecami może pojawić się ktoś z dwójki: Kacper Urbański lub Sebastian Szymański. Byłoby to wówczas spore wsparcie dla Piotra Zielińskiego, którego pozycja jest niepodważalna.

Spotkanie Polska - Holandia odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Początek o godz. 15. 

Czy Robert Lewandowski wystąpi w meczu z Austrią?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.