Lahm komentuje logo Euro 2024 i torpeduje pomysł FIFA. "Jestem przekonany"

"Zjednoczeni przez piłkę. Zjednoczeni w sercu Europy" - tak brzmi hasło Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech. - Wspaniale widzieć, jak logo ożywa na kultowym Olympiastadionie - powiedział szef UEFA, Aleksander Ceferin. Władze federacji i niemieckiego związku mówią o nowym logo turnieju.

- Wspaniale jest widzieć, jak logo UEFA Euro 2024 ożywa na kultowym Olympiastadionie. Od teraz turniej ma tożsamość marki, która odzwierciedla ambicję, jaką mamy wraz z organizacją i miastami gospodarzami: Euro, które jest naprawdę dla wszystkich. Przez jeden miesiąc będziemy zjednoczeni przez piłkę nożną w sercu Europy - skomentował Aleksander Ceferin. We wtorek wieczorem UEFA opublikowała nagrania i zdjęcia z oficjalnym logo zbliżających się mistrzostw Europy.

Zobacz wideo

Euro 2024. Znamy oficjalne logo. "Euro 2024 będzie turniejem dla wszystkich"

Mistrzostwa Europy w 2024 roku rozpoczną się 14 czerwca i potrwają równy miesiąc. Turniej zostanie rozegrany w 10 miastach-gospodarzach: Berlin, Kolonia, Dortmund, Duesseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Lipsk, Monachium i Stuttgart. Pełny harmonogram 51 spotkań, które odbędą się w trakcie Euro 2024 zostanie przedstawiony na początku 2022 roku. 

- Euro 2024 będzie turniejem dla wszystkich i cieszymy się, że latem 2024 roku powitamy kibiców z całej Europy i świata w Niemczech, aby wspólnie świętować wielką piłkarską imprezę". Logo i tożsamość marki turnieju doskonale oddają to przesłanie - powiedział dyrektor turnieju UEFA Euro 2024, Philipp Lahm. Przy okazji ogłoszenia decyzji były reprezentant Niemiec odniósł się do nowego pomysłu FIFA.

Były kierowca F1 grzmi ws. Mazepina. Były kierowca F1 grzmi ws. Mazepina. "Często reaguje się, gdy jest już za późno"

Chodzi o organizację mistrzostw świata zamiast co cztery, to co dwa lata. - Uważam, że obecny rytm powinien pozostać taki, jaki jest. Jako zawodnik zawsze czułem się z tym szczęśliwy, a jako kibic uważam, że to dobrze, że istnieje duży turniej. Jestem całkowicie przekonany, że sprawy powinny pozostać takie, jakie są - dodał Lahm. 

Logo Euro 2024 wywodzi się z 55 flag związków członkowskich UEFA, których barwy łączą się w kształt dachu Olympiastadionu. W centralnej części znajduje się puchar, który otrzymał kolory 24 reprezentacji, które uczestniczą w Euro.  

Więcej o: