Oficjalnie! Poznaliśmy logo mistrzostw Europy w 2024 roku

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zaprezentowała logo kolejnych mistrzostw Europy, które w 2024 roku odbędą się w Niemczech. Do prezentacji doszło w Berlinie. Organizacja ponadto wyjaśniła szczegóły dotyczące dobrania kolorystyki logo.

W materiale prezentacyjnym UEFA wyjaśniła, że logo zostało wzbogacone sześcioma kolorami, które widnieją na flagach 55 europejskich federacji, natomiast kształt odnosi się do słynnego Olympiastadion w Berlinie. To właśnie na tym obiekcie odbędzie się finał Euro 2024.

Zobacz wideo Sousa powinien częściej pojawiać się w Polsce! "To budzi pytania" [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

W 2023 roku rozpoczynają się eliminacje do Euro 2024

Mistrzostwa Europy w 2024 roku rozpoczną się 14 czerwca i potrwają równy miesiąc. Eliminacje do turnieju rozpoczną się w marcu 2023 roku, a w finałowej rozgrywce wezmą udział 24 zespoły. Tytułu zdobytego w 2021 roku będą rzecz jasna bronić Włosi.

O możliwość organizowania turnieju finałowego Euro 2024 ubiegały się jedynie dwa kraje. Poza Niemcami zgłosiła się również Turcja, która otrzymała tylko cztery głosy wobec 12, jakie oddano na kraj zza naszej zachodniej granicy.

Spotkania w ramach Euro 2024 będą się odbywać na 10 stadionach w 10 różnych miastach: w Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Düsseldorfie, Kolonii, Lipsku oraz we Frankfurcie nad Menem.

Więcej o: