Wstrząsające nagranie. Kibice na Wembley nagle ruszyli w kierunku ojca Maguire'a [WIDEO]

Ojciec reprezentanta Anglii, Harry'ego Maguire'a, został stratowany przez tłum kibiców próbujący wedrzeć się na Wembley.

W finale Euro 2020 Włosi pokonali Anglików, ale głośno było także o tym, co działo się poza stadionem. Przed spotkaniem doszło do zamieszek. Pod stadionem zebrało się mnóstwo osób bez biletów. Wiele z nich szturmem wzięło Wembley. W internecie pojawiły się nagrania, jak setki osób próbują dostać się na stadion bez biletu.

Zobacz wideo Kibice wdarli się na finał Euro 2020

Roberto Mancini i Gianluca VialliMancini nie wytrzymał po finale. Wpadł w ramiona przyjaciela. Pomógł mu w najcięższej chwili

Ojciec reprezentanta ma złamane żebra. Wszystko przez napierający tłum

Taka sytuacja miała miejsce również przy wejściu dla niepełnosprawnych. Angielski "The Sun" pokazuje nagranie na którym widać, jak kibice bez biletu próbują sforsować ochronę i wedrzeć się na stadion. W samym środku zdarzenia znalazł się jeden z kibiców, który miał bilet i został mocno poturbowany przez nacierający tłum. Jak się okazało to był Alan Maguire – syn Harry'ego, środkowego obrońcy reprezentacji Anglii.

 

- Gdyby nie otwarto drzwi, a ścisk był jeszcze większy, to z pewnością ludzie mogliby tam zginąć – powiedział w rozmowie z "The Sun" autor nagrania. – Wiele razy oglądałem mecze Anglii i rozpoznałem tatę Harry'ego. Pobiegłem tam krzycząc do napierających ludzi "wracajcie, pie…… idioci". Wciąż nie mogę uwierzyć, że widziałem to na Wembley, które powinno być najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem do oglądania meczu.

- Widziałem wiele filmów z tego, co się działo pod stadionem. Rozmawiałem o tym z tatą i rodziną. On najbardziej cierpiał. To przerażające. Mówił mi, że się bał. Nie chcę, by ktokolwiek kto idzie na mecz piłki nożnej przeżywał coś takiego. Mam nadzieję, że to się już nie powtórzy – tak całą sytuację skomentował Harry Maguire. Jego ojciec na skutek tych zdarzeń doznał złamania żeber.

Gareth Southgate i Jack GrealishWściekły reprezentant Anglii zdradza kulisy karnych. "Chciałem strzelać!"

Więcej o: