Marco Verratti widział Polskę w półfinale Euro 2020. Włosi ujawnili kulisy

W trakcie mistrzostwa Europy kamera stacji RAI towarzyszyła reprezentacja Włoch. Za sprawą Marco Verrattiego w jej materiale pojawił się wątek reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski rozczarowała na mistrzostwach Europy. Polacy zdobyli zaledwie punkt, remisując z Hiszpanią 1:1 i zajęli czwarte miejsce w grupie za wyżej wspomnianymi Hiszpanami, a także Słowacją i Szwecją. Wiele osób stawiało Polskę jako kandydata do miana czarnego konia turnieju. Do tego grona - pół żartem, pół serio - mozna zaliczyć także reprezentanta Włoch Marco Verrattiego. 

Zobacz wideo Kibice wdarli się na finał Euro 2020

Insigne widział w Polsce w półfinale Euro 2020. Nietypowy powód 

Włoska stacja RAI opublikowała film, w którym zaprezentowana została droga kadry Manciniego do mistrzostwa Europy. W materiale nie zabrakło polskiego wątku. W jednym z fragmentów Marco Verratti powiedział, że w półfinale zagra reprezentacja Polski. Opinia pomocnika PSG nie była jednak podyktowana formą naszej kadry, a bardziej barwami narodowymi. Włoch zauważył, że jego zespół wygrywa z wszystkimi drużynami, które występują w czerwonych koszulkach.

Gwiazda Euro 2020 wciąż pozostaje bez klubu. Gwiazda Euro 2020 wciąż pozostaje bez klubu. "Nikt nie dzwonił"

W fazie grupowej Squadra Azzurra wygrała z Turcją, Szwajcarią oraz Walią, stąd Verratti stawiał, że w kolejnych fazach pokonają Belgię oraz Polskę. 

Materiał telewizji RAI odkrył wiele tajemnic sukcesów Włochów. Pokazana została m.in. płomienna przemowa Roberto Manciniego przed meczem finałowym. - Nie muszę wam nic mówić, wiecie kim jesteście. To nie przypadek, że znaleźliśmy się tutaj. Kontrolujemy nasze przeznaczenie. Nie sędziowie, nie nasi rywale, nikt inny. Wiecie, co trzeba zrobić. Jesteście silną drużyną - motywował piłkarzy selekcjoner.

Więcej o: