Robert Lewandowski przykładem Heynckesa. Legendarny trener punktuje

- Dobre zespoły potrzebują napastnika, który radzi sobie z piłką, utrzymuje się z nią i łączy grę. Robert Lewandowski jest prototypem takiego zawodnika, tak jak Karim Benzema - powiedział Jupp Heynckes w rozmowie z niemiecką gazetą "Kicker".

Reprezentacja Niemiec zakończyła rywalizację na tegorocznych mistrzostwach Europy na 1/8 finału. Kadra prowadzona przez Joachima Loewa przegrała 0:2 z Anglią po bramkach Raheema Sterlinga oraz Harry’ego Kane’a. Niemcy zajęli drugie miejsce w grupie F z czterema punktami, wygrywając 4:2 z Portugalią, remisując 2:2 z Węgrami i przegrywając 0:1 z Francją.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Jupp Heynckes nie ma wątpliwości: Niemcom brakuje środkowego napastnika. Za przykład stawia Lewandowskiego

Jupp Heynckes udzielił wywiadu niemieckiej gazecie "Kicker", w której wypowiedział się na temat występu kadry na minionych mistrzostwach Europy. "Brakowało ducha zespołu, który udzielał się w 2014 roku w Brazylii. Mówię o tej solidarności, tym wsparciu, dobrym nastawieniu. Zabrakło mi w kadrze Jerome’a Boatenga, który był najlepszym środkowym obrońcą w poprzednim sezonie Bundesligi" – powiedział.

Były trener Bayernu Monachium nie miał wątpliwości, że reprezentacji Niemiec brakuje środkowego napastnika. "Dobre zespoły potrzebują napastnika, który radzi sobie z piłką, utrzymuje się z nią i łączy grę. Robert Lewandowski jest prototypem takiego zawodnika, tak jak Karim Benzema. W Hiszpanii Luis Enrique jest oskarżany o zbyt późne wprowadzenie Alvaro Moraty, który pozwalał mu na szybką, kreatywną oraz agresywną grę" – dodał Heynckes.

Jakie wnioski można wyciągnąć po występie Niemców? Heynckes zwrócił uwagę na taktykę. "Obrona trójką z tyłu może być tak dobra, jak czwórka, ale każdy system musi być doskonale przećwiczony. Wielcy trenerzy nie zmieniają systemów z meczu na mecz, ani nawet trzy razy w trakcie spotkania. Kiedy ja to widzę, to bardzo się denerwuję. No i dodatkowo nie mamy środkowego obrońcy klasy światowej" – skwitował.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.