100 tys. podpisów pod absurdalną petycją! Anglicy nie mogą się pogodzić

Angielscy kibice w dalszym ciągu nie pogodzili się z porażką ich reprezentacji w finale Euro 2020. W internecie trwa zbiórka podpisów pod petycją o powtórzeniu meczu z Włochami ze względu na rzekomą stronniczość sędziego Kuipersa. Podpisało się pod nią już ponad 100 tysięcy osób.

Reprezentacja Anglii przegrała po rzutach karnych z Włochami w wielkim finale Euro 2020. Spotkanie rozgrywane na Wembley świetnie się rozpoczęło dla Anglików, ponieważ już po 2. minutach gry zdobyli bramkę za sprawą Luke'a Shawa. Po tym trafieniu jednak drużyna Garetha Southgate'a oddała inicjatywę Włochom, którzy doprowadzili w drugiej połowie do wyrównania.

Zobacz wideo Finał wstydu na Wembley! Dantejskie sceny, obraz nędzy i rozpaczy [EUROSEKCJA LIVE]

Po regulaminowym czasie gry i dogrywce na tablicy utrzymywał się wynik 1:1, więc rozstrzygnąć spotkanie musiała seria rzutów karnych. Sytuacja wielokrotnie się zmieniała, ponieważ zawodnicy obu drużyn nie wykorzystywali swoich szans. O jedno pudło więcej mieli jednak Anglicy i dlatego to Włosi zostali mistrzami Europy.

Angielscy kibice przed finałem Euro 2020"Przerażające. Co tam się działo". Komentantor TVP wzburzony scenami na Wembley

Angielscy kibice żądają powtórzenia finału Euro 2020. "Mecz nie był sprawiedliwy"

Wygląda na to, że z porażką Anglików w dalszym ciągu nie pogodzili się ich kibice. Tuż po meczu trzech angielskich zawodników, którzy nie wykorzystali swoich rzutów karnych: Marcus Rashford, Bukayo Saka i Jadon Sancho zostali zaatakowani przez fanów na tle rasistowskim. W dodatku w internecie powstała zbiórka podpisów pod petycją o powtórzenie finału. Angielscy kibice twierdzą, że sędzia tego spotkania Bjoern Kuipers był stronniczy i podejmował decyzje korzystne dla Włochów. Odnoszą się głównoe do sytuacji, w której Bukayo Saka został mocno pociągnięty za koszulkę przez Giorgio Chielliniego. 

- Mecz z 11 lipca 2021 roku nie był sprawiedliwy. Zawodnik reprezentacji Włoch otrzymał tylko żółtą kartkę za ciągnięcie Anglika jak niewolnika. Wszystkie te kopnięcia, popchnięcia, a mimo to wciąż byli w stanie wygrać ten mecz? Włoch za swój faul powinien zobaczyć czerwoną kartkę, dlatego spotkanie powinno zostać powtórzone i sędziowane przez bezstronnego arbitra - napisała na stronie zbiórki jej pomysłodawczyni Sharon Guilmen. Do wtorku podpisało się pod nią już ponad 115 tysięcy osób.

'Tym razem miałeś więcej szczęścia'. Patrik Schick ugryźliwie o Cristiano RonaldoBył o krok od tytułu króla strzelców Euro 2020. "Tym razem miałeś więcej szczęścia"

Przypadki, gdy kibice przegranej drużyny apelują o powtórzenie meczu, powtarzają się regularnie. Zdarzało się to także już wcześniej podczas Euro 2020. O ponowne rozegranie serii rzutów karnych apelowali Francuzi po meczu ze Szwajcarią, a Duńczycy domagali się powtórzenia spotkania półfinałowego z Anglią. Polskim kibicom na pewno najbardziej zapadła w pamięci sprawa rzutów karnych z meczu z Portugalią na Euro 2016. Polacy domagali się wtedy powtórzenia rzutu karnego Jakuba Błaszczykowskiego, ponieważ portugalski bramkarz wyszedł przed linię bramkową. Żaden z tych przypadków nie przyniósł jednak pożądanego efektu. 

Więcej o: