Był o krok od tytułu króla strzelców Euro 2020. "Tym razem miałeś więcej szczęścia"

Cristiano Ronaldo został królem strzelców zakończonego w ostatnią niedzielę Euro 2020. Portugalczyk strzelił tyle samo bramek co Patrik Schick, jednak zanotował jedną asystę, co było decydującym czynnikiem. Czech docenił osiągnięcie 36-latka.

Zarówno Portugalczyk, jak i reprezentant Czech strzelili w turnieju po pięć bramek. Gwiazdor Juventusu potrzebował do tego jednak tylko cztery spotkania. Jego zespół odpadł już w 1/8 finału, przegrywając 0:1 z Belgią. Czesi natomiast odpadli w ćwierćfinale po porażce 1:2 z Danią.

Zobacz wideo Oni mogą zastąpić Messiego i Ronaldo! Ta zmiana dzieje się na naszych oczach

Zbigniew Boniek miał rację: To był żart! Tak wygląda oficjalna Zbigniew Boniek miał rację: To był żart! Tak wygląda oficjalna "11" Euro 2020

Cristiano Ronaldo królem strzelców Euro 2020

Czynnikiem decydującym o tytule króla strzelców nie była jednak liczba rozegranych meczów. Zgodnie z kryteriami UEFY, miano to przypadło zawodnikowi, który oprócz strzelonych bramek zanotował większą liczbę asyst. Czech nie wykonał ani jednego decydującego podania, podczas gdy Portugalczyk zaliczył asystę przy trafieniu Diogo Joty w meczu z Niemcami (2:4).

Patrik Schick skomentował drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Euro 2020. Na swoim profilu na Instagramie zamieścił zdjęcie z podpisem: "Tym razem miałeś więcej szczęścia. Gratulacje dla mojego idola @cristiano".

 

Cristiano Ronaldo zauważył post Patrika Schicka

Zdjęcie przyciągnęło uwagę samego Cristiano Ronaldo, który był jedną z ponad 125 tysięcy osób, które polubiły zdjęcie czeskiego napastnika. To pokazuje, że Portugalczyk docenił komentarz Schicka.

Były reprezentant Anglii punktuje Southgate'a za finał Euro 2020Były reprezentant Anglii punktuje Southgate'a za finał Euro 2020

Cristiano Ronaldo wszystkie pięć bramek na Euro 2020 strzelił w fazie grupowej. Gwiazdor Juventusu dwukrotnie trafiał do siatki w starciach z Węgrami (3:0) i Francją (2:2), a piąte trafienie dołożył w meczu z Niemcami (2:4). Patrik Schick z kolei strzelał gole w grupowych pojedynkach ze Szkocją (2:0, dwie bramki) i Chorwacją (1:1), meczu 1/8 finału z Holandią (2:0) i w ćwierćfinale z Danią (1:2).

Więcej o: