Były reprezentant Anglii punktuje Southgate'a za finał Euro 2020

- Roberto Mancini właściwie zareagował w przerwie spotkania. Zabrakło wtedy reakcji ze strony naszego selekcjonera. Dla mnie zmienił on ustawienie, ale w przebiegu gry, szczególnie w drugiej połowie, widocznych zmian nie było - powiedział Rio Ferdinand w materiale na kanale Rio Ferdinand Presents FIVE.

Reprezentacja Anglii miała w minioną niedzielę szansę na zdobycie pierwszego trofeum na arenie międzynarodowej od 55 lat. Kadra prowadzona przez Garetha Southgate’a grała na stadionie Wembley w Londynie z Włochami po rzutach karnych. Mimo braku triumfu na tegorocznych mistrzostwach Europy angielska federacja nie zamierza się rozstawać z obecnym selekcjonerem i ma nadzieję na dobry wynik na mundialu w 2022 roku w Katarze.

Zobacz wideo "Anglicy przez lata nie potrafili sobie dać rady z presją"

Rio Ferdinand punktuje Garetha Southgate’a po porażce w finale Euro 2020. Chodziło m.in. o zmiany

Rio Ferdinand postanowił wypowiedzieć się na kanale YouTube magazynu „FIVE" na temat finału mistrzostw Europy. Były zawodnik Manchesteru United uważa, że Gareth Southgate nie zareagował najlepiej w przerwie spotkania na Wembley. "Roberto Mancini właściwie zareagował w przerwie spotkania. Zabrakło wtedy reakcji ze strony naszego selekcjonera. Dla mnie zmienił on ustawienie, ale w przebiegu gry, szczególnie w drugiej połowie, widocznych zmian nie było" – powiedział.

Jednym z argumentów Ferdinanda były zbyt późne zmiany kluczowych zawodników. Jack Grealish wszedł na boisko w 99. minucie, a Marcus Rashford oraz Jadon Sancho – w 120. minucie. "Wiele razy biliśmy brawo trenerowi za decyzje na tym turnieju, choćby za zmianę formacji czy konkretnych zawodników, ale w tym spotkaniu w tym sensie zawiódł. Kiedy Włosi strzelili gola, to był moment, aby wprowadzić Grealisha, Sancho lub Rashforda. Naszą największą siłą była ławka, a z niej w tamtym momencie nie skorzystaliśmy" – dodaje były reprezentant Anglii.

Mimo rozczarowania w finale Euro 2020 Ferdinand uważa, że kadra Synów Albionu od przyjścia Garetha Southgate’a czyni doskonałe postępy. "Teraz kadra radzi sobie naprawdę dobrze. Dotarli do półfinału mundialu i finału Euro w zasadzie turniej po turnieju. To naprawdę ogromne osiągnięcie, jest zauważalny postęp. Mamy w składzie wiele postaci, które już przeżyły wzloty i upadki oraz były kwestionowane, czy to w kadrze, czy w klubie" – skwitował.

Więcej o: