"Nie chcemy cię". Harry Kane długo milczał, teraz grzmi po finale Euro 2020

Reprezentacja Anglii przegrała po rzutach karnych z Włochami w finale Euro 2020. Po spotkaniu doszło do rasistowskich incydentów ze strony kibiców, których ofiarami zostali Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka. Stanowczo zareagował na to kapitan Anglików Harry Kane.

Reprezentacja Anglii przegrała po rzutach karnych z Włochami w wielkim finale Euro 2020. Spotkanie rozgrywane na Wembley świetnie się rozpoczęło dla Anglików, ponieważ już po 2. minutach gry zdobyli bramkę za sprawą Luke'a Shawa. Po tym trafieniu jednak drużyna Garetha Southgate'a oddała inicjatywę Włochom, którzy doprowadzili w drugiej połowie do wyrównania.

Zobacz wideo Finał wstydu na Wembley! Dantejskie sceny, obraz nędzy i rozpaczy [EUROSEKCJA LIVE]

Po regulaminowym czasie gry i dogrywce na tablicy utrzymywał się wynik 1:1, więc rozstrzygnąć spotkanie musiała seria rzutów karnych. Sytuacja wielokrotnie się zmieniała, ponieważ zawodnicy obu drużyn nie wykorzystywali swoich szans. O jedno pudło więcej mieli jednak Anglicy i dlatego to Włosi zostali mistrzami Europy. 

Britain Euro 2020 Soccer England Racist AbuseAnglicy znaleźli winnego porażki w finale Euro 2020. Skandal. "To niewybaczalne"

Harry Kane stanowczo potępił rasistowskie zachowanie kibiców. "Nikczemne rasistowskie nadużycia"

Po niedzielnym finale angielscy kibice zachowali się nagannie i zaatakowali swoich reprezentantów. Oberwało się trójce, która nie wykorzystała swoich rzutów karnych, czyli Jadonowi Sancho, Marcusowi Rashfordowi i Bukayo Sace. Wszyscy trzej zostali zaatakowani na tle rasistowskim. W Manchesterze zdewastowany został mural z wizerunkiem Rashforda, na którym wypisano dotkliwe dla zawodnika hasła, a Saka i Sancho otrzymali setki atakujących ich wiadomości w mediach społecznościowych.

Euro 2020. Piłkarze reprezentacji Anglii podczas finałowego meczu z WłochamiNiemożliwe? A jednak. "To jedna z najbardziej absurdalnych historii Euro 2020"

Na skandaliczne zachowanie kibiców postanowił zareagować w poniedziałek kapitan reprezentacji Anglii Harry Kane. 27-latek zaatakował otwarcie kibiców, którzy dopuścili się rasistowskich zachowań w specjalnym wpisie w mediach społecznościowych. - Trzech chłopaków, którzy byli genialni przez cały turniej, miało odwagę zrobić krok naprzód i wziąć sprawy w swoje ręce, gdy stawka była wysoka. Zasługują na wsparcie, a nie na nikczemne rasistowskie nadużycia, których doświadczają od zeszłej nocy. Jeśli znęcasz się nad kimś w mediach społecznościowych, nie jesteś kibicem reprezentacji Anglii i nie chcemy Cię - zakomunikował Kane. 

Więcej o: