Szkoci w euforii po porażce Anglików w finale Euro 2020. Zabawa na ulicy [WIDEO]

Porażka reprezentacji Anglii w finale mistrzostw Europy wprawiła w olbrzymią radość nie tylko kibiców kadry Włoch. Cieszyli się też jedni z rywali Anglików w fazie grupowej.

Anglicy czekają już 55 lat na triumf swojej reprezentacji na wielkiej imprezie i poczekają jeszcze trochę, przynajmniej do mistrzostw świata w Katarze. W finale Euro 2020 rozgrywanym na Wembley Anglicy po 120 minutach remisowali z Włochami 1:1. W rzutach karnych przegrali 2:3.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Kontrowersje w finale Euro 2020. Jasne stanowisko ListkiewiczaKontrowersje w finale Euro 2020. Jasne stanowisko Listkiewicza

Wielka radość Szkotów

Wygrana Włochów sprawiła wielką radość wśród ich kibiców. Jednymi z najszczęśliwszych na świecie byli również fani reprezentacji Szkocji, czyli odwiecznych rywali i północnych sąsiadów Anglików. Tuż po końcowym gwizdku sędziego w różnych szkockich miastach regularnie rozlegały się klaksony samochodów, a szkoccy fani nie ukrywali olbrzymiej radości, głośno krzyczeli, skakali. Mieli również ze sobą włoskie flagi.

Zaskakujące kulisy wyboru selekcjonera Holandii. Stali za tym piłkarzeZaskakujące kulisy wyboru selekcjonera Holandii. Stali za tym piłkarze

Szkoci byli rywalem reprezentacji Anglii w fazie grupowej. W bezpośrednim meczu padł bezbramkowy remis. Szkoci zajęli ostatnie miejsce w grupie z zaledwie punktem, bo przegrali z Czechami 0:2 i Chorwacją 1:3.

Więcej o: