Szkoci w euforii po porażce Anglików w finale Euro 2020. Zabawa na ulicy [WIDEO]

Porażka reprezentacji Anglii w finale mistrzostw Europy wprawiła w olbrzymią radość nie tylko kibiców kadry Włoch. Cieszyli się też jedni z rywali Anglików w fazie grupowej.

Anglicy czekają już 55 lat na triumf swojej reprezentacji na wielkiej imprezie i poczekają jeszcze trochę, przynajmniej do mistrzostw świata w Katarze. W finale Euro 2020 rozgrywanym na Wembley Anglicy po 120 minutach remisowali z Włochami 1:1. W rzutach karnych przegrali 2:3.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Wielka radość Szkotów

Wygrana Włochów sprawiła wielką radość wśród ich kibiców. Jednymi z najszczęśliwszych na świecie byli również fani reprezentacji Szkocji, czyli odwiecznych rywali i północnych sąsiadów Anglików. Tuż po końcowym gwizdku sędziego w różnych szkockich miastach regularnie rozlegały się klaksony samochodów, a szkoccy fani nie ukrywali olbrzymiej radości, głośno krzyczeli, skakali. Mieli również ze sobą włoskie flagi.

Szkoci byli rywalem reprezentacji Anglii w fazie grupowej. W bezpośrednim meczu padł bezbramkowy remis. Szkoci zajęli ostatnie miejsce w grupie z zaledwie punktem, bo przegrali z Czechami 0:2 i Chorwacją 1:3.

Więcej o: