Bójki, kopanie po głowie, płacz dzieci. Skandaliczne sceny na Wembley. "Przerażające" [WIDEO]

Fatalne skutki zamieszek na Wembley przed rozpoczęciem finału Euro 2020. Angielscy kibice wdarli się na stadion i jak donoszą brytyjskie media, doszło do bijatyk, w których nie zabrakło osób rannych.

Zamieszki przed finałem Euro 2020 wymknęły się spod kontroli władz publicznych. Wcześniej informowaliśmy o tym, jak tłum demoluje bramki i bez problemu radzi sobie ze stewardami. Na stadion wdarło się kilkuset kibiców bez biletów, a ochrona miała ogromne problemy z ich zatrzymaniem. W tym "próbowali pomóc" inni kibice, choć jak widać na nagraniach z wewnątrz, nie był to odpowiedni sposób pomocy.

Zobacz wideo Finał wstydu na Wembley! Dantejskie sceny, obraz nędzy i rozpaczy [EUROSEKCJA LIVE]

W mediach społecznościowych opublikowano wideo, na którym widać, jak kibice bez biletów próbują przedostać się na teren stadionu. Jednym z nich był młody chłopak, zatrzymany przez innych cywilów, powalony na ziemię, a następnie kopany po głowie. Stewardzi momentalnie zareagowali, wynieśli przewróconego mężczyznę, próbując przywrócić porządek.

Euro 2020. Angielscy kibice z biletami bili się z fanami bez biletów. "Dzieci płaczą. Brakowało policji"

Z opublikowanego materiału można wywnioskować, że kibice posiadający bilety na finał Euro 2020 stali się wrogo nastawieni do tych, którzy wdarli się na stadion Wembley. - Kibice bez biletów wdarli się przez wejście dla osób niepełnosprawnych i drzwi obrotowe. Próbowali wskoczyć ludziom na barana. Brakowało stewardów i policji. To prawdziwy bałagan - relacjonował jeden z fanów cytowany przez dziennik "Mirror". 

- Właśnie widziałem ojca z 10-letnim synem, którzy próbowali wejść bez biletów - dodał inny obserwator. - Wybuchły bójki. Dzieci płaczą. Jeden z kibiców powiedział mi, że problemem była kontrola wstępna na szczycie Wembley Wat. Nie była ona przeprowadzona prawidłowo. Na korytarzach jest dość przerażająco - podsumował kolejny świadek niedzielnych wydarzeń. 

Southgate wskazał winnego po finale Euro 2020. Southgate wskazał winnego po finale Euro 2020. "Wygrywamy i przegrywamy razem"

Atak angielskich fanów na Wembley poprzedziła cała masa skandalicznych zachowań, których dopuścili się na ulicach Londynu. Na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych widać między innymi, jak angielscy kibice spalili włoską flagę. Fani demolują miasto, odpalają race, a nawet...biegają zupełnie nago. 

Więcej o: