Dwa miasta biją się o finał Euro 2024. Gdzie odbędą się kolejne mistrzostwa Europy?

Dwa miasta bardzo chcą zorganizować finał piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku. Może być między nimi zacięta rywalizacja.

Następne mistrzostwa Europy odbędzie się w 2024 roku od 14 czerwca do 14 lipca. Udział w turnieju  wezmą 24 zespoły, a formuła turnieju będzie wyglądała tak samo, jak w przypadku tegorocznego Euro. Po głosowaniu zdecydowano, że gospodarzem turnieju będą Niemcy. 

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Ciro ImmobileAbsurdalna sytuacja po finale. Immobile obiektem żartów. "Jak na całym Euro" [WIDEO]

Finał w Berlinie czy Monachium?

Mecze będą się odbywać w dziesięciu miastach: Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Stuttgarcie, Hamburgu, Gelsenkirchen, Lipsku, Kolonii, Dusseldorfie oraz we Frankfurcie. Początkowo planowano, że wielki finał Euro odbędzie się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, mogącym pomieścić blisko 75 tys. widzów.

Być może jednak finał odbędzie się jednak na innym stadionie - Allianz Arenie, czyli obiekcie na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Bayernu Monachium.

- Allianz Arena w Monachium i Stadion Olimpijski w Berlinie rywalizują o organizację finału Euro 2024. Miasto Monachium i FC Bayern naciskają na przeniesienie finału do Allianz Arena zamiast do Berlina, jak początkowo planowano. Decyzja zostanie podjęta w przyszłym roku - czytamy na "Twitterze".

Mateusz BorekTak Mateusz Borek zakończył finał Euro 2020. "Kłaniamy się legendzie"

Kwalifikacje do Euro 2024 rozpoczną się w marcu 2023 roku i potrwają do listopada.

Więcej o: