Zawrzało po wręczeniu medali w finale Euro 2020. "Obrzydliwe", "Brak szacunku"

Reprezentanci Anglii natychmiast ściągali srebrne medale z szyi podczas dekoracji po finale Euro 2020. Nie spodobało się to wielu obserwatorom. "Obrzydliwe" - napisał Roman Kołtoń.

Anglicy byli bardzo blisko pierwszego od 55 lat zwycięstwa w wielkim turnieju. Od drugiej minuty prowadzili po golu Luke'a Shawa, ale w drugiej połowie wyrównał Leonardo Bonucci. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o mistrzostwie Europy musiały zadecydować rzuty karne. Po dwóch kolejkach Anglicy prowadzili 2:1 i wydawało się, że są na ostatniej prostej. Ale wtedy trzy kolejne karne zmarnowali Rashford, Sancho i Saka i ostatecznie puchar pojechał do Rzymu.

Zobacz wideo Kibice wdarli się na finał Euro 2020

Anglicy wściekli na Southgate'a. Nie zostawili na nim suchej nitki. Anglicy wściekli na Southgate'a. Nie zostawili na nim suchej nitki. "Kto k.... tak robi?!"

Anglicy zdejmowali srebrne medale. "To dziecinne"

Anglicy musieli więc przyjąć srebrne medale. Wielu reprezentantów ściągało jednak krążki z szyi natychmiast po tym, jak zostały im wręczone. Z jednej strony można to zrozumieć – Anglicy byli bardzo blisko końcowego triumfu. ale ostatecznie przegrali finał mistrzostw na swoim terenie po karnych, co musi bardzo boleć. Z drugiej strony zdejmowanie medalu za drugie miejsce natychmiast po tym, jak zawieszono go na szyi według niektórych świadczy o braku szacunku i nieumiejętności przegrywania.

Takiego zdania jest chociażby Roman Kołtoń, który w ostrych słowach skomentował zachowanie Anglików. "Obrzydliwe to ściąganie medali przez Anglików, rzucam klątwę - oby nigdy, przenigdy nic nie wygrali wielkiego z reprą! Niech czekają następne 55 lat na finał i niech znowu przegrają" – napisał dziennikarz.

"Nie wiem, czy kiedyś zrozumiem sportowców zdejmujących srebrne medale. Rozumiem smutek po porażce, rozumiałbym, gdybyśmy rozmawiali o drużynie przegrywającej po kilkunastoletniej dominacji, ale przecież bycie wicemistrzem Europy to kolosalne osiągnięcie i powód do dumy" – napisał dziennikarz Sport.pl, Jakub Kręcidło. Dodajmy, że Anglicy nie mają zbyt wielu sukcesów na wielkich turniejach na swoim koncie. Poza triumfem na mundialu w 1966 roku, Anglia stała na podium wielkiego turnieju w 1968 roku. Wtedy Anglicy zajęli trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. W 1996 roku na Euro nie rozgrywano już meczu o trzecie miejsce, a Anglia odpadła w półfinale.

Gareth SouthgatePowtórzył się koszmar Southgate'a. Tak zareagował na ostatniego karnego

Także za granicą pojawiły się słowa krytyki pod adresem Anglików. Jeden z kibiców napisał, że to "dziecinne", a były wokalista zespołu Oasis Liam Gallagher napisał, że zachowanie piłkarzy to "brak szacunku".

Ale są też odmienne głosy. "Nie ma dla mnie nic dziwnego w zdjęciu z szyi medali, bo nie rozumiem czego się wymaga. Po prostu kiedyś zdjąć go trzeba, a każdy sam podejmie decyzje, czy chce go nosić 10 sekund czy pięć godzin.Rozumiem, jakby ktoś nim rzucił, opluł, nie przyjął. To mogę nazwać lekceważeniem, ale nic takiego nie widziałem" – napisał na Twitterze Michał Mączka.

Więcej o: