Powtórzył się koszmar Southgate'a. Tak zareagował na ostatniego karnego

Gareth Southgate spokojnie przyjął pudło Bukayo Saki z rzutu karnego w finale Euro 2020. Szkoleniowiec Anglików doskonale wie, przez co przechodzi 19-latek.

Anglicy nie zdołali sięgnąć po tytuł mistrza Europy. W finale rozgrywanym na ich stadionie musieli uznać wyższość Włochów. Wszystko ułożyło się kapitalnie dla Anglii, bo już w drugiej minucie Luke Shaw wyprowadził Anglików na prowadzenie. Tego jednak nie udało się utrzymać – w drugiej połowie wyrównał Leonardo Bonucci. Po 90 minutach był remis 1:1, rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka. To oznaczało konkurs rzutów karnych.

Gianluigi DonnarummaZaskakująca reakcja Donnarummy po ostatnim karnym w finale Euro 2020 [WIDEO]

Gareth Southgate posłał na boisko Marcusa Rashforda i Jadona Sancho w ostatnich minutach dogrywki, ale obaj piłkarze Manchesteru United go zawiedli – Rashford trafił w słupek, a strzał Sancho obronił Donnarumma. Anglików uratował jeszcze Pickford, który obronił strzał Jorginho (a wcześniej Belottiego). Do decydującego karnego podszedł 19-letni Bukayo Saka i jego uderzenie również zostało wybronione przez Donnarummę. To oznaczało koniec marzeń Anglii.

Powtórzył się koszmar Southgate'a. Anglia znowu przegrała po karnych

Wszystko z boku obserwował Gareth Southgate. Kamery wychwyciły jego reakcję zaraz po niestrzelonym karnym Saki. Na twarzy trenera Anglików pojawił się tylko lekki grymas. Southgate doskonale wie, co to znaczy nie strzelić decydującego karnego. W 1996 roku jako piłkarz nie trafił "jedenastki" w półfinale mistrzostw Europy z Niemcami. To również miało miejsce na Wembley. Niedługo po tym, jak Saka spudłował, trener Anglii poszedł pocieszać swoich zawodników, w tym załamanego 19-latka.

Jacek Kurski i Dariusz SzpakowskiPrezes TVP zdradził szczegóły odsunięcia Szpakowskiego. "Żałuję, że to nie wyszło"

- Wybór strzelców rzutów karnych to była moja decyzja. Podjąłem ją na podstawie treningów – powiedział po meczu Southgate. Mimo tego na trenera angielskiej kadry spadło sporo krytyki. Zarówno dziennikarze jak i kibice nie mogą zrozumieć, co kierowało selekcjonerem, kiedy do konkursu "jedenastek" desygnował właśnie niedoświadczonego Sakę, który nigdy nie strzelał karnych na tym poziomie, a także rzadko wykorzystywanych rezerwowych – Rashforda i Sancho, kiedy na boisku byli bardziej doświadczeni zawodnicy tacy jak Raheem Sterling czy Jack Grealish.