Szturm na Wembley! Totalny chaos. Lockdown tuż przed finałem Euro 2020

Do skandalicznych scen dochodzi przed finałem Euro 2020. Media społecznościowe zalewa fala nagrań z angielskimi kibicami, którzy demolują miasto i spalili włoską flagę. Część z nich, która nie miała biletów, wdarła się bezprawnie na stadion. W Londynie zapanował chaos.

W niedzielę odbędzie się wielki finał Euro 2020. Reprezentacja Anglii zmierzy się w nim na Wembley z Włochami. Trudno wskazać jednoznacznie faworyta tego spotkania, ale niewielką przewagę mogą mieć Anglicy. Na trybunach zasiądzie około 70 tysięcy fanów, z czego zdecydowana większość to kibice angielscy. Przed spotkaniem pojawiały się obawy przed zachowaniem fanów drużyny Garetha Southgate'a i na kilka godzin przed meczem okazało się, że były one słuszne. 

Zobacz wideo Raheem Sterling - najlepszy piłkarz Euro 2020?

Całkowity chaos w Londynie przed finałem Euro 2020. Kibice bez biletów szturmują Wembley

Wydawało się już, że szczytem nagannego zachowania angielskich kibiców było "wybuczanie" hymnów rywali albo świecenie laserem w oczy Kaspera Schmeichela w trakcie meczu półfinałowego z Danią. Tuż przed wielkim finałem na Wembley okazało się jednak, że może być gorzej. Media społecznościowe obiegły bardzo niepokojące nagrania ze szturmu, jaki przeprowadzili fani bez biletów na stadion Wembley. Widać na nich jak tłum demoluje bramki i bez problemu radzi sobie ze stewardami. Interweniować musiała policja i pojawiły się nawet pytania, czy mecz rozpocznie się zgodnie z planem o godzinie 21:00. 

Jak się okazuje, na Wembley wprowadzono nawet krótkotrwały lockdown. Na stadion wdarło się kilkuset kibiców bez biletów, a ochrona miała ogromne problemy z ich zatrzymaniem.

Niespodzianka! Są składy na finał Euro 2020 Anglia - Włochy. Southgate zaskoczyłNiespodzianka! Są składy na finał Euro 2020 Anglia - Włochy. Southgate zaskoczył

Atak angielskich fanów na Wembley poprzedziła cała masa skandalicznych zachowań, których dopuścili się na ulicach Londynu. Na nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych widać między innymi, jak angielscy kibice spalili włoską flagę. Fani demolują miasto, odpalają race, a nawet...biegają zupełnie nago. 

Euro 2020. Po zakończeniu półfinału na Wembley na telebimie pojawiła się informacja o finałowym spotkaniu pomiędzy Włochami i Anglią w niedzielę 11 lipcaAlarm przed finałem Euro 2020! Inwazja na Wembley. "Lot godowy"

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie

Więcej o: