Jest decyzja UEFA po skandalu w meczu Anglia - Dania w półfinale Euro 2020. Oficjalnie

UEFA ogłosiła karę finansową, którą będzie musiała zapłacić Angielska Federacja Piłki Nożnej za skandaliczne zachowanie kibiców w meczu półfinałowym mistrzostw Europy Anglia - Dania.

Anglicy po raz pierwszy w historii zagrają w finale mistrzostw Europy. Zespół Garetha Southgate'a pokonał po dogrywce Danię 2:1 i w niedzielę zagra na Wembley z Włochami. Mecz dostarczył kibiciom wiele emocji. Także tych negatywnych, bo nie zabrakło kontrowersji.

Zobacz wideo

Stanislav Cherchesov Stanisław Czerczesow zrezygnował z pięciu milionów euro! Rosjanie w szoku

UEFA ogłosiła karę

Doszło do niej m.in. w 104. minucie, gdy Harry Kane wykonywał rzut karny. Pierwszy strzał Anglika obronił Kasper Schmeichel, ale przy dobitce był już bezradny. Powtórki pokazywały, że tuż przed pierwszą interwencją na twarzy bramkarza było widać laser, którym próbował go zdekoncentrować jeden z kibiców gospodarzy.

UEFA wszczęła postępowanie w sprawie tego skandalicznego zachowania kibiców. W sobotę ogłosiła decyzję. Angielska federacja piłkarska (FA) została ukarana grzywną w wysokości 30 tys. euro (ok. 136 tys. złotych).

UEFA wszczęła dochodzenie także w dwóch innych incydentów. Chodzi też o zakłócenie hymnu Danii poprzez gwizdy i używanie środków pirotechnicznych. Jak podkreśliła UEFA, sprawa zostanie rozpatrzona przez Komisję ds. Kontroli, Etyki i Dyscyplina UEFA we właściwym czasie.

Euro 2020 wchodzi w decydującą fazę. Pozostał już tylko finał mistrzostw Europy, który odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godz. 21 na stadionie Wembley w Londynie. Relacja na żywo z finału na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mateusz Borek Mateusz Borek zdradził, co powiedział Dariuszowi Szpakowskiemu. "Od razu zadzwoniłem"

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: