Stanisław Czerczesow zrezygnował z pięciu milionów euro! Rosjanie w szoku

Stanisław Czerczesow został zwolniony z roli selekcjonera reprezentacji Rosji. Były opiekun Legii Warszawa zrezygnował z pięciu milionów euro, które mu przysługiwały na bazie umowy z tamtejszą federacją - informują media w Rosji.

Reprezentacja Rosji nie zaliczy Euro 2020 do udanych imprez. Sborna zajęła czwarte miejsce w grupie B z trzema punktami, wygrywając tylko z Finlandią (1:0) i okazała się jedną z najgorszych drużyn na mistrzostwach Europy obok Polski oraz Turcji. Mimo słabego wyniku na początku federacja była zainteresowana dalszą współpracą, natomiast po krytyce ze strony Władimira Putina, zmieniła zdanie.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Stanisław Czerczesow zrezygnował z wielkich pieniędzy

Media w Rosji poinformowały, że Stanisław Czerczesow zrezygnował z pieniędzy, które należały mu się dzięki odpowiednim zapisom w kontrakcie. Umowa selekcjonera była ważna do końca 2022 roku, a w niej znajdował się zapis o odszkodowaniu w wysokości pięciu milionów euro. Czerczesow pobierze jednak wyłącznie miesięczną pensję za lipiec. Na ten moment nie wiadomo, czy taka decyzja szkoleniowca wynika ze względu na ofertę od innego klubu lub reprezentacji, czy też nie chciał narażać federacji na takie koszty.

Stanisław Czerczesow prowadził reprezentację Rosji od 2016 roku. Od tamtej pory Sborna zagrała 57 meczów, w których zanotowała 25 zwycięstw, 11 remisów oraz 21 porażek. Na mistrzostwach świata w 2018 roku Rosja dotarła do ćwierćfinału, w którym przegrała z Chorwacją po rzutach karnych. Wcześniej po serii jedenastek Rosjanie wyeliminowali Hiszpanów, prowadzonych wówczas przez Fernando Hierro.

Na ten moment nie wiadomo, kto zastąpi Stanisława Czerczesowa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Rosji. Media sportowe w Rosji podają, że na liście kandydatów znajduje się m.in. Joachim Loew, Domenico Tedesco, Andre Villas-Boas, Leonid Słucki czy obecny opiekun Szwajcarów, Vladimir Petković.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.