Burza w Niemczech po Euro 2020. Thomas Mueller atakuje. "Zasłużenie"

- Odpadliśmy z Euro 2020 zasłużenie. Ponieśliśmy porażkę, ponieważ mieliśmy taktykę obronną na zasadzie "poczekajmy i zobaczymy, co się stanie" - napisał Thomas Mueller w swoim oficjalnym newsletterze.

Reprezentacja Niemiec zakończyła rywalizację na 1/8 finału. Kadra prowadzona przez Joachima Loewa zajęła drugie miejsce w grupie F z czterema punktami, natomiast na początku fazy pucharowej przegrała z Anglią 0:2 po bramkach Raheema Sterlinga oraz Harry’ego Kane’a. Tegoroczne mistrzostwa Europy były ostatnią imprezą dla Loewa w roli selekcjonera Die Mannschaft. Jego miejsce zajmie Hans-Dieter Flick.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Thomas Mueller skrytykował Joachima Loewa. Chodzi o taktykę w fazie defensywnej

Thomas Mueller prowadzi na swojej stronie internetowej comiesięczny newsletter, do którego zapisuje się wielu niemieckich kibiców. Zawodnik Bayernu Monachium co miesiąc dzieli się swoimi spostrzeżeniami, głównie na tematy piłkarskie. Nie inaczej było teraz, w trakcie mistrzostw Europy. Mueller postanowił na jego łamach skrytykować trenera Joachima Loewa, a przede wszystkim – taktykę założoną przez niego w grze defensywnej.

"Nasza frustracja oraz złość po porażce są ogromne. Odpadliśmy z Euro 2020 zasłużenie. Ponieśliśmy porażkę, bo mieliśmy jakąś obsesję na punkcie nietracenia przez naszą zwartą, a raczej niezdecydowaną, taktykę w defensywie. Ona polegała na tym, że poczekajmy i zobaczymy, co się stanie" – napisał Thomas Mueller w oficjalnym newsletterze.

Thomas Mueller wrócił do reprezentacji Niemiec po niemal trzech latach przerwy. Pomocnik Bayernu Monachium przestał otrzymywać powołania od Joachima Loewa po nieudanych mistrzostwach świata i występie w fazie grupowej Ligi Narodów w 2018 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.