Angielscy piłkarze nie chcą premii za Euro 2020. Miliony funtów dostaną bardziej potrzebujący

Piękny gest piłkarzy reprezentacji Anglii. Swoją premię za dobry wynik na mistrzostwach Europy przekażą NHS Charities Together, organizacji wspierającej służbę zdrowia w Wielkiej Brytanii

Anglicy już w maju zapowiadali, że sporą sumę pieniędzy oddadzą na rzecz brytyjskiej służby zdrowia. - W wyniku negocjacji z angielskim związkiem, reprezentacja Anglii ma przyjemność potwierdzić, że premie wynikające z udziału w meczach międzypaństwowych zostaną przekazane do NHS Charities Together poprzez inicjatywę #PlayersTogether - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Zobacz wideo "Podolski to jest już trochę taki miś z Krupówek. Ale to jest piękna historia"

Węgry ukarane za Euro 2020! UEFA okazała się bardzo surowa!Węgry ukarane za Euro 2020! UEFA okazała się bardzo surowa!

Hojny gest Anglików

Jeśli Anglicy wygrają finał z Włochami, to z tytułu premii UEFA na konto federacji trafi ok. 24 milionów funtów. Piłkarze dostaną około 40 procent tej kwoty, czyli ok. 9,6 mln funtów. Wiadomo już jednak, że nie wezmą ich dla siebie, a przekażą na rzecz NHS. Forma, w jakiej dojdzie do darowizny, nie jest jeszcze ustalona. Do rozstrzygnięcia wciąż pozostają kwestie podatkowe.

W ostatnich miesiącach wielu zawodników reprezentacji Anglii angażowało się w pomoc służbie zdrowia. Marcus Rashford walczył o utrzymanie bonów żywnościowych dla uczniów z najbiedniejszych rodzin, za co otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Natomiast Jordan Henderson namówił kapitanów drużyn Premier League do przekazania pieniędzy na rzecz służby zdrowia.

Panika w kadrze Włoch przed finałem Euro 2020. Są trzy nowe zakażenia koronawirusemPanika w kadrze Włoch przed finałem Euro 2020. Są trzy nowe zakażenia koronawirusem

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: