Węgry ukarane za Euro 2020! UEFA okazała się bardzo surowa!

UEFA ukarała węgierską federację piłkarską za zachowanie kibiców w trakcie Euro 2020. Reprezentacja Węgier będzie musiała rozegrać bez udziału publiczności nawet trzy mecze rozgrywek pod egidą UEFA!

Węgierska federacja została ukarana za "dyskryminujące zachowanie" swoich kibiców w trakcie meczów Euro 2020 z Portugalią, Francją i Niemcami. W trakcie meczu z Portugalią obrażany był m.in. Cristiano Ronaldo, a w starciu z Francją z trybun dochodziły rasistowskie odgłosy, gdy przy piłce znajdował się Kylian Mbappe

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Komisja dyscyplinarna UEFA nałożyła na Węgrów karę trzech meczów bez publiczności (jeden w zawieszeniu na dwa lata) oraz 100 tysiącami euro grzywny. Kara dotyczy jednak spotkań oficjalnych pod egidą UEFA, do których należą mecze Ligi Narodów oraz eliminacji mistrzostw Europy, a nie należą najbliższe mecze eliminacji do mundialu 2022 w Katarze (należą do FIFA). 

Za nieodpowiednie zachowania kibiców w trakcie meczów reprezentacji Węgier odpowiada organizacja zrzeszająca ultrasów węgierskich klubów, tzw. "Brygada Karpacka".

Szef UEFA zdobył się na szczerość w sprawie Euro 2020: Szef UEFA zdobył się na szczerość w sprawie Euro 2020: "To nie było sprawiedliwe"

"Dla wielu są grupą pseudokibiców - neonazistów, odpowiedzialną za liczne ekscesy na stadionach. Także na Euro 2020, gdy obrażani byli Cristiano Ronaldo i Karim Benzema, a Kylian Mbappe mógł usłyszeć małpie odgłosy dochodzące z trybun stadionu w Budapeszcie. Na Węgrzech z kolei nie brakuje słów podziwu. "Czym jest ta niesamowita grupa, dzięki której przed meczami reprezentacji maszerują tysiące?" - pyta portal hvg.hu, odnosząc się do "Brygady Karpackiej", zrzeszającej ultrasów węgierskich klubów" - pisaliśmy w artykule poświęconym węgierskim kibicom. 

W eliminacjach MŚ 2022 Węgrzy grają w tej samej grupie, co reprezentacja Polski. Zespół Marco Rossiego z siedmioma punktami zajmuje drugie miejsce w tabeli, ustępując jedynie Anglikom. 

Więcej o: