Brytyjski minister transportu zwrócił się do Włochów przed finałem: Nie róbcie tego. I tak wykryjemy!

- Drodzy Włosi, nie róbcie tego, nie próbujcie przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii. Jeśli wykryjemy, że ktoś przyjeżdża tylko na mecz w niedzielę, to nie zostanie wpuszczony - powiedział Grant Shapps, brytyjski minister transportu.

Euro 2020 wchodzi w decydującą fazę. Pozostał już tylko finał mistrzostw Europy, który odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godzinie 21:00 na stadionie Wembley w Londynie. W nim zmierzą się Anglicy z Włochami. Kadra prowadzona przez Garetha Southgate’a po dogrywce pokonała 2:1 Danię, natomiast Italia wygrała 4:2 po rzutach karnych z Hiszpanią.

Zobacz wideo "Anglicy przez lata nie potrafili sobie dać rady z presją"

Apel brytyjskiego ministra transportu do włoskich kibiców: nie przyjeżdżajcie na mecz!

Grany Shapps, brytyjski minister transportu, brał udział w audycji prowadzonej przez Times Radio, w której został zapytany o mecz Anglia – Włochy na Wembley. Polityk postanowił wystosować apel do włoskich kibiców. "Co radzę włoskim kibicom? Nie róbcie tego i nie próbujcie przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii, to jest odpowiedź na to pytanie. Jeżeli wykryjemy, że ktoś przyjeżdża wyłącznie na mecz w niedzielę, to nie zostanie wpuszczony. Wiele lotów czarterowych i rejsowych już zostało odwołanych" – przyznał Shapps.

Obecnie w Wielkiej Brytanii obowiązują przepisy sanitarne, które zakładają, że każdy przybysz z Włoch po przekroczeniu granicy jest kierowany na 10-dniową kwarantannę. Od 19 lipca z kwarantanny zwolnieni są w pełni zaszczepieni rezydenci Wielkiej Brytanii, którzy wracają z krajów z tzw. bursztynowej listy (na tej liście znajdują się m.in. Włochy oraz Hiszpania).

Finał Euro 2020 będzie transmitowany w Polsce na antenie TVP 1, TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dyrektor stacji Marek Szkolnikowski poinformował, że finału nie skomentuje duet Dariusz Szpakowski – Andrzej Juskowiak. Relacja z finału na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: