Jest decyzja ws. selekcjonera reprezentacji Francji po sensacyjnej wpadce na Euro 2020

Jak poinformował "Le Figaro", prezes francuskiej federacji piłkarskiej Noel Le Graet na spotkaniu z selekcjonerem reprezentacji Francji Didierem Deschampsem zapewnił, że trener pozostanie na swoim stanowisku do końca MŚ w Katarze pomimo nieudanego startu z kadrą w ME 2020. - Odpowiedź brzmi tak. Rozmawiałem z Deschampsem w środę w Guingamp. Sprawa została załatwiona w trzy minuty - ujawnił Le Graet.

Reprezentacji Francji była największym faworytem turnieju Euro 2020, ale z imprezy odpadła już w 1/8 finału po sensacyjnej porażce ze Szwajcarią po rzutach karnych 4:5. Po regulaminowym czasie i dogrywce był remis 3:3, a jedyną jedenastkę zmarnował Kylian Mbappe. Klęska w turnieju finałowym ME sprawiła, że zaczęto się zastanawiać nad dalszą przyszłością selekcjonera kadry, Didiera Deschampsa.

Zobacz wideo "Anglicy przez lata nie potrafili sobie dać rady z presją"

Astronomiczne ceny za finał. Kibice zdesperowani. Astronomiczne ceny za finał. Kibice zdesperowani. "Nie dajcie się naciągać"

Szef francuskiej federacji piłkarskiej zapewnił, że Deschamps pozostanie na stanowisku trenera reprezentacji Francji. "Sprawa została załatwiona w trzy minuty"

Najnowsze informacje w sprawie trenera reprezentacji przekazał szef francuskiej federacji piłkarskiej, Noel La Graet. - Czy Deschamps będzie dalej trenerem Francji na mundialu w Katarze? - zapytali dziennikarze "Le Figaro". Odpowiedź działacza była następująca: - Odpowiedź brzmi tak. Rozmawiałem z Deschampsem w środę w Guingamp. Sprawa została załatwiona w trzy minuty. Jego chęć dalszego prowadzenia drużyny była bardzo duża, podobnie jak moja. Nie było żadnej dyskusji na temat innej przyszłości Deschampsa - przyznał La Graet.

Deschamps obecną umową z kadrą ma ważną do końca grudnia 2022 roku, więc będzie prowadzić Francję podczas MŚ w Katarze. Jej selekcjonerem jest od 8 lipca 2012 roku. Z kadrą wywalczył srebrny medal na Euro 2016 i mistrzostwo świata 2018 w Rosji.

Finał Euro 2020. Kiedy się odbędzie? Gdzie oglądać mecz Włochy - Anglia?Wiadomo, kto będzie sędziował finał Euro 2020. UEFA wybrała

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: