Wiadomo, kto będzie sędziował finał Euro 2020. UEFA wybrała

W czwartek poznaliśmy oficjalnie obsadę sędziowską finału Euro 2020. Zgodnie z przypuszczeniami mediów UEFA na sędziego głównego wybrała Holendra Bjoerna Kuipersa.

W środę poznaliśmy drugiego finalistę Euro 2020. Do reprezentacji Włoch dołączyli Anglicy, którzy pokonali po dogrywce Duńczyków 2:1. Po tym spotkaniu sporo emocji wzbudziła osoba sędziego Danny'ego Makkelie, który w dogrywce podyktował dla Anglii bardzo kontrowersyjny rzut karny. Zdecydowana większość kibiców i ekspertów uznała, że był on niesłuszny i zarówno na Holendra jak i na sędziów VAR wylała się ogromna fala krytyki. 

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Znamy sędziego głównego finału Euro 2020. UEFA postawiła na Holendra

W związku z ogromnymi kontrowersjami, które wywołały decyzje sędziego w środowym spotkaniu, sporym zainteresowaniem cieszyła się kwestia obsady sędziowskiej na finał Euro 2020. W czwartek potwierdziły się dotychczasowe doniesienia medialne, ponieważ UEFA ogłosiła, że arbitrem najważniejszego spotkania na mistrzostwach Europy zostanie Holender Bjoern Kuipers. Jako asystenci pomogą mu jego rodacy Sander van Roekel i Erwin Zeinstra, a czwartym sędzią będzie Hiszpan Carlos del Cerro Grande. Rolę arbitra wideo (VAR) powierzono Niemcowi Bastianowi Dankertowi, a towarzyszyć mu będą Holender Pol van Boekel oraz Niemcy Christian Gittelmann i Marco Fritz.

Trzech kandydatów na następcę Czerczesowa w kadrze Rosji. Wielkie nazwiska Trzech kandydatów na następcę Czerczesowa w kadrze Rosji. Wielkie nazwiska

48-letni Kuipers jest bardzo doświadczonym sędzią, który pracował już w swojej karierze przy kilku ważnych spotkaniach. W 2013 roku sędziował w finałach Ligi Europy i Pucharu Konfederacji, a rok później poprowadził starcie Realu z Atletico w finale Ligi Mistrzów. Dla Holendra będzie to już czwarte spotkanie poprowadzone na Euro 2020. Wcześniej rozstrzygał w starciach Danii z Belgią, Słowacji z Hiszpanią oraz Czechów z Danią.

Co ciekawe Bjoern Kuipers sędziował już kiedyś spotkanie Anglii z Włochami na wielkim turnieju. Miało to miejsce w fazie grupowej mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku. Wtedy to na stadionie w Manaus górą byli Włosi, którzy wygrali 2:1. 

'A jednak' - Zbigniew Boniek o karnym w meczu Anglia - Dania UEFA jasno wyjaśniła kontrowersje związane z karnym dla Anglii. Tak musiało być

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: