Stanisław Czerczesow zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Rosji!

Stanisław Czerczesow nie będzie już trenerem piłkarskiej reprezentacji Rosji. Został zwolniony z tego stanowiska.

- Stanislaw Czerczesow został zwolniony ze stanowiska głównego trenera reprezentacji Rosji po słabym występie na EURO 2020 - czytamy na Twitterze "Russian Football News".

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Słaby występ Rosji na EURO

Reprezentacja Rosji rozpoczęła Euro 2020 od porażki 0:3 z Belgią. Później drużyna Stanisława Czerczesowa wymęczyła zwycięstwo 1:0 z Finlandią, ale w decydującym meczu została rozbita przez Danię 1:4. Portal Sport-express.ru podsumował tamten występ jednym słowem: "Dno". "Rosja ponownie bez fazy pucharowej na dużym turnieju. To już trzynasty raz na piętnaście startów po rozpadzie ZSRR, ale nie można się do tego przyzwyczaić. Boli za każdym razem tak, jakby to był ten pierwszy raz. Znowu jesteśmy na dnie - napisali rosyjscy dziennikarze.

Rosja zajęła ostatnie miejsce w grupie B i zaraz po Polsce oraz Turcji stała się jednym z największych rozczarowań turnieju. W Rosji dominowało przekonanie, że Czerczesow, który prowadził kadrę od blisko pięciu lat, powinien pożegnać się z posadą selekcjonera. Problem w tym, że jego kontrakt był ważny do grudnia 2022 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata, jeśli Rosji na mundialu w Katarze udałoby się wyjść z grupy.

- W takich przypadkach - zaznaczam: to nic osobistego, czasami się zdarza - trzeba pomyśleć o tym, co pozytywnego zrobili ludzie, którzy byli odpowiedzialni za pracę w drużynach narodowych. A następnie trzeba się zastanowić, co można teraz zmienić w kadrze - mówił Władimir Putin, prezydent Rosji.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: