UEFA wszczęła dochodzenie ws. meczu Dania - Anglia, w tym rzutu karnego i lasera

UEFA wszczęła dochodzenia w sprawie meczu Dania - Anglia. Angielskiej federacji postawiono aż trzy zarzuty, z czego jeden dotyczy incydentu z laserem, którym próbowano zdekoncentrować Schmeichela przed wykonaniem rzutu karnego przez Kane'a.

Anglicy pierwszy raz w historii zagrają w finale mistrzostw Europy. W środę zespół Garetha Southgate'a pokonał po dogrywce Danię 2:1 i w niedzielę zagra na Wembley z Włochami. Mecz dostarczył kibiciom wiele emocji. Szkoda, że także tych negatywnych, bo nie zabrakło kontrowersji. Wróćmy do dogrywki i sytuacji ze 104. minuty, gdy Harry Kane wykonywał rzut karny.

Zobacz wideo "Anglicy przez lata nie potrafili sobie dać rady z presją"

Pierwszy strzał Anglika obronił Kasper Schmeichel, ale przy dobitce był już bezradny. Powtórki pokazują, że tuż przed pierwszą interwencją na twarzy bramkarza było widać laser, którym próbował go zdekoncentrować jeden z kibiców gospodarzy.

UEFA wszczęła pochodzenie w sprawie meczu Anglia - Dania

UEFA natychmiast wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Jak wynika z oświadczenia europejskiej federacji, postępowanie dotyczy aż trzech incydentów w meczu Anglii z Danią. Chodzi o używanie lasera przez kibiców angielskich, zakłócenie hymnu Danii poprzez gwizdy i używanie środków pirotechnicznych.

Jak podkreśliła UEFA, sprawa zostanie rozpatrzona przez Komisję ds. Kontroli, Etyki i Dyscyplina UEFA we właściwym czasie.

Wcześniej Stan Collymore, były reprezentant Anglii i napastnik Liverpoolu, zaapelował, by kibic, który użył lasera, dostał dożywotni zakaz stadionowy. Kibice mają podobne zdanie. Wielu z nich uważa, że Collymore ma rację, a ten kibic nie powinien mieć już ani wstępu na Wembley, ani na pozostałe mecze Anglii.

Więcej o: