Cudowny gol Danii w półfinale Euro 2020 powinien zostać nieuznany! Nielegalny manewr [WIDEO]

Dania przegrała z Anglią po dogrywce 1:2 w półinale Euro 2020. W całym spotkaniu nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziego, a jak się okazało, bramka Duńczyków z rzutu wolnego także nie powinna zostać uznana!

W 30. minucie meczu Mikkel Damsgaard wykonywał rzut wolny. Duńczyk był niebywale precyzyjny, uderzając piłkę sprzed pola karnego pod samą poprzeczkę. Pickford nie zdołał odbić jego strzału i Duńczycy mogli cieszyć się z niespodziewanego prowadzenia. Jak się jednak okazuje - być może niesłusznie.

Zobacz wideo "Krytycy Luisa Enrique schowali się z powrotem do jaskini"

Znamy finalistów Euro 2020. Kiedy odbędzie się wielki finał? Statystyki wskazują faworytaZnamy finalistów Euro 2020. Kiedy odbędzie się wielki finał? Statystyki wskazują faworyta

Bramka dla Duńczyków z rzutu wolnego nie powinna zostać uznana!

David Mooney zauważył, że Duńczycy mogli złamać przepisy przy rzucie wolnym. Zgodnie z nimi, jeśli trzech lub więcej zawodników drużyny wykonującej rzut wolny ustawiający dodatkowy mur, powinni zachować metr dystansu od muru ustawionego przez piłkarzy drużyny broniącej, przez co gol powinien zostać nieuznany. Szybko wyłapano, że Duńczycy przysunęli się do muru, nie zachowując wymaganej odległości - a ich sprytny manewr polegał na tym, by możliwie jak najbardziej zasłonić Pickfordowi pole widzenia, by zmniejczyć jego szanse na skuteczną interwencję.

Anglicy po straconej bramce dość mocno protestowali, jednak sędzia nie dostrzegł złamania przepisów przez Duńczyków. Co więcej, w tej sytuacji nie pomógł także VAR, który ma obowiązek sprawdzić każdego gola.

Ostatecznie to Anglicy awansowali do finału Euro 2020. Jeszcze przed przerwą Kjaer strzelił gola samobójczego, a w dogrywce, po kontrowersyjnym rzucie karnym i dobitce po nim decydującą bramkę zdobył Harry Kane. W nim zmierzą się w niedzielę na Wembley z Włochami. Początek meczu o 21:00, relacja na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Klasyfikacja strzelców Euro 2020. Kane coraz wyżejTak wygląda klasyfikacja strzelców Euro 2020! Kane zbliżył się do lidera

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: