Tak wygląda klasyfikacja strzelców Euro 2020! Kane zbliżył się do lidera

Klasyfikacja strzelców Euro 2020 pozostaje bez zmian. Liderem wciąż Cristiano Ronaldo z pięcioma trafieniami na koncie. Do grona zawodników z czterema trafienia na koncie dołączył Harry Kane.

Za nami drugi półfinał Euro 2020. Anglia wygrała 2:1 z Danią po dogrywce i zagra z Włochami w finale turnieju. Duńczycy otworzyli wynik w 30. minucie po pięknym trafieniu Mikkela Damsgaarda z rzutu wolnego, ale już w 39. minucie samobójczego gola strzelił Simon Kjaer. W 104. minucie zwycięską bramkę zdobył Harry Kane.

Kane z kolejnym golem, ale liderem wciąż Cristiano Ronaldo

Trafienia Harry'ego Kane'a sprawiło, że kapitan reprezentacji Anglii awansował na szóste miejsce w klasyfikacji strzelców turnieju. Gol ten może mieć finalnie ogromne, gdyż w czołówce zestawienia jedynie Kane może poprawić swój dorobek. W tym momencie zawodnik traci jednego gola i asystę do liderującego Cristiano Ronaldo. Anglik będzie musiał jednak postarać się o dwa gole w meczu finałowym bądź gola i dwie asysty, gdyż przy równym dorobku królem strzelców Euro 2020 zostanie Cristiano Ronaldo, który ma rozegranych zdecydowanie mniej minut. Pięć trafień ma na koncie także Patrick Schick.

Dania oszukana?Dania okradziona w półfinale Euro! Jednoznaczny wyrok. "Piękne drukowanie"

Na dalszych pozycjach znajdują się Karim Benzema, Emil Forsberg oraz Romelu Lukaku (każdy z nich po cztery gole). Swój dorobek może poprawić także Raheem Sterling, który ma trzy gole na koncie. W środowy wieczór z turniejem pożegnał się natomiast Kasper Dolberg (3 gole)

Klasyfikacja strzelców Euro 2020 (pogrubieni są piłkarze, których ekipy grają w finale Euro 2020):

1. Cristiano Ronaldo (Portugalia) - 5 goli, 1 asysta
  2. Patrik Schick (Czechy) - 5 goli, 0 asyst
  3. Karim Benzema (Francja) - 4 gole, 0 asyst (349 minut)
  4. Emil Forsberg (Szwecja) - 4 gole, 0 asyst (371 minut)
  5. Romelu Lukaku (Belgia) - 4 gole, 0 asyst (444 minuty)
  6. Harry Kane (Anglia) - 4 gole, 0 asysty (529 minut)
  7. Xherdan Shaqiri (Szwajcaria) - 3 gole, 1 asysta (371 minut)
  8. Raheem Sterling (Anglia) - 3 gole, 1 asysta (421 minut)
  9. Kasper Dolberg (Dania) - 3 gole, 0 asyst (278 minut)
  10. Robert Lewandowski (Polska) - 3 gole, 0 asyst (270 minut)
  11. Georginio Wijnaldum (Holandia) - 3 gole, 0 asyst (360 minut)
  12. Haris Seferović (Szwajcaria) - 3 gole, 0 asyst (382 minuty)
  13. Alvaro Morato (Hiszpania) - 3 gole, 0 asyst (451 minut)

O kolejności w klasyfikacji strzelców decydują liczba bramek, a w dalszej kolejności liczba asyst oraz liczba rozegranych minut.

Britain England Denmark Euro 2020 SoccerFinał dla Anglii! Zdecydował rzut karny, a raczej dobitka w dogrywce!