Miliony dla półfinalistów Euro 2020. Walka nie tylko o medale. UEFA rozdaje

Reprezentacje uczestniczące w Euro 2020 poza walką o trofeum i tytuł mistrza Europy, zyskują również nagrody finansowe. UEFA dokonała podziału za dojście do kolejnych etapów turnieju. Wylicza się, że półfinaliści wygrali już 20 mln euro.

Poznaliśmy wszystkich czterech półfinalistów Euro 2020. We wtorek i środę rozegrane zostaną dwa mecze, kolejno: Włochy - Hiszpania, Anglia - Dania. Wszystkie cztery reprezentacje mają już zapewnione 20 mln euro. Najwięcej ze wszystkich półfinalistów otrzymała reprezentacja Włoch. Zespół Roberto Manciniego zarobił już łącznie 24 miliony euro. 

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

UEFA przygotowała nagrodę pieniężną. Do rozdania pozostało jeszcze 17 mln euro

UEFA na cały turniej postanowiła przeznaczyć na nagrody pieniężne 371 mln euro, co jest kwotą o 67 mln euro wyższą niż podczas Euro 2016. Część z tej kwoty trafiła już na konto reprezentacji, które wywalczyły awans na turniej oraz drużyn, które wygrały lub zremisowały swoje spotkania w fazie grupowej.

Polska odpadła z Euro 2020. Ile biało-czerwoni zarobili na turnieju?Polscy piłkarze dostaną premie za Euro. Zero złotych!

Drużyny, które awansowały do półfinału otrzymały po pięć milionów euro. Według wyliczeń, UEFA do rozdania ma jeszcze 17 milionów. Większą część - 10 mln euro - otrzyma zwycięzca Euro 2020. Dla wicemistrza Europy natomiast przyznane zostanie pozostałe siedem milionów. 

Półfinały mistrzostw Europy odbędą się na stadionie Wembley w Londynie. Pierwszy mecz, w którym reprezentacja Włoch zagra z Hiszpanami we wtorek (6 lipca) o godz. 21:00. Anglicy z kolei podejmą Duńczyków dzień później o tej samej porze. Relacja na żywo z obu spotkań będzie dostępna na Sport.pl i w aplikacji Sport.p LIVE

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie

Więcej o: