Paulo Sousa zrównany z ziemią. "Polacy zaufali oszustowi". Absurdalna decyzja

Paulo Sousa został wybrany jednym z siedmiu najgorszych selekcjonerów turnieju Euro 2020. - Powinien złożyć rezygnację. To oszust! - pisze o selekcjonerze Polaków portal soccer.ru.

Postawa reprezentacji Polski na Euro 2020 rozczarował kibiców. Na dzień dobry drużyna Paulo Sousy przegrała ze Słowacją 1:2. Później biało-czerwoni postawili się Hiszpanom (1:1), ale okazało się, że był to jedyny punkt, jacy zdobyli. Jedyny, bo w ostatnim meczu grupowym Polska uległa 2:3 Szwecji. Rosyjski portal Soccer.ru mocno skrytykował PZPN za zatrudnienie Sousy.

Zobacz wideo

- Trudno powiedzieć, dlaczego w ogóle Sousa został selekcjonerem Polaków, skoro wcześniej nigdzie się niczym szczególnym nie wykazał w roli trenera. To była absurdalna decyzja, bo przecież Portugalczyk większość kariery szkoleniowca spędził w trzeciorzędnych klubów. Turniej Euro 2020 to udowodnił. Kilka miesięcy przed turniejem otrzymał do dyspozycji ciekawą drużynę. Jeśli chodzi o nazwiska, to Polacy nie mają gorszego składu od czeskiego. Spokojnie mogliby konkurować z Duńczykami, którzy awansowali do półfinału turnieju. A gdzie są Polacy, którzy zaufali portugalskiemu oszustowi? Porażka z nieistniejącą Słowacją i taktyczna przegrana w decydującym meczu grupy ze Szwedami. To wszystko leży na sumieniu Sousy. To jeden z tych, którzy jednoznacznie zasłużyli na rezygnację z końcem Euro 2020 - czytamy w serwisie, który nie boi się używać mocnych określeń  porównujących Sousę do hochsztaplera. 

Dramat Leonardo Spinazzoli. Przez kontuzję stracił szansę na transfer do wielkiego klubu Dramat Leonardo Spinazzoli. Przez kontuzję stracił szansę na transfer do wielkiego klubu

Ale nie tylko Sousa został skrytykowany. Wśród najgorszych trenerów mistrzostw Europy wybrano także: Fernando Santosa (Portugalia), Joachima Loewa (Niemcy), Didiera Deschampsa (Francja), Roberta Martineza (Belgia), Senola Gunesa (Turcja) i Stanisława Czerczesowa (Rosja). 

Niespodziewany kandydat do Złotej Piłki po Euro 2020. Niespodziewany kandydat do Złotej Piłki po Euro 2020. "Aż trudno w to uwierzyć"

Werdykt na Sousę wydany. Głosowania nie pozostawiły wątpliwości

Kibice nie chcą, by Paulo Sousa odszedł. Według wielu sond, które pojawiły się w social mediach, nawet 75-90 proc. fanów nie chciałoby zwolnienia Paulo Sousy. W sondzie Tomasza Ćwiąkały z Canal+ blisko 90 proc. z ponad 16 tys. głosów opowiada się za pozostaniem Portugalczyka w kadrze Polski. Bardzo podobne wyniki zaliczały inne sondy, m.in. byłego bramkarza kadry - Jerzego Dudka. Więcej na ten temat znajdziecie TU.

Więcej o: